Koncert Kolęd

Dnia 19 grudnia 2014 byliśmy świadkami niezwykle pięknego i wyjątkowego , a można nawet powiedzieć magicznego wydarzenia, jakim był konkurs kolęd organizowany w naszej szkole już tradycyjnie ostatniego dnia nauki przed jakże wyczekiwanymi przed wszystkich uczniów Świętami Bożego Narodzenia.

Idealnie wprowadza on nas w świąteczny nastrój i ukazuje piękno piosenek i pastorałek świątecznych. Śpiew, dużo śmiechu, radość i zabawa były kierowane w szczególności do naszego specjalnego gościa Szymusia Stachury. Pieniądze zebrane z biletów na koncert przeznaczone były na wózek do samodzielnego poruszania się Szymka. Klasa III H wykazała wielkie serce’ rezygnując z własnych prezentów, by obdarować niepełnosprawnego Kubusia i jego rodzinę. Nie tylko naszym zdaniem był to bardzo szlachetny gest, który pozwolił nam jeszcze lepiej poczuć Ducha Świąt. Mamy nadzieję, że takie gesty będą zdarzały się częściej, a nie tylko w okresie świąt. Impreza prowadzona była przez Karolinę Laskowską i Wiktora Maćkiewicza, którzy doskonale sprawdzili się w tej roli i wykonali swojego trudne zadanie, spisując się na medal. W konkursie udział brały wszystkie klasy gimnazjalne, których występy oglądaliśmy z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Rywalizacja była w tym roku niezwykle zacięta. Uczniowie zaskoczyli nas wspaniałą choreografią, kostiumami i oczywiście śpiewem. Przed jury, w skład którego wchodzili: Karolina Nehring, Dorota Granica i Sławomir Zbysiński, stało niezwykle trudne zadanie wyboru najlepszych. Zaskoczeniem był brak trzeciego miejsca, ponieważ dwie klasy IIga i IIIgb zasłużyły na szczególne wyróżnienie i tym samym znalazły się na pierwszym miejscu, prezentując kolejno takie utwory jak: „All I want for Christmas”, „Last Christmas” i „Jingle Bell Rock”. Na podium znalazła się także klasa IIgb, zajmując drugie miejsce z zmodyfikowaną przez siebie piosenką „Last Christmas”. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za wspaniały występ.

 koncertkoled009 koncertkoled008 koncertkoled007 koncertkoled006 koncertkoled005 koncertkoled004 koncertkoled003 koncertkoled002 koncertkoled001

Członkowie koło dziennikarskiego:
Maja Dzwoniarska
Klaudia Duda
Wiktor Rozentalski
pod opieką polonistki :

 Anny Tatarek

Skip to content