Trzymamy kciuki za Agatę!!!

W grudniu odbył się rejonowy etap XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Gospodarzem imprezy było Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Iławie.

W olimpiadzie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie zaangażowanych było 70 osób – w tym 32 uczestników. W organizacji olimpiady pomagała m.in. Ilona Cichocka – uczennica klasy III G i zagorzała działaczka Szkolnego Koła PCK.

Naszą szkołę w kategorii szkół gimnazjalnych reprezentowały uczennice z klasy IIIgb – Joanna Ciuba oraz Faustyna Kowalkowska, natomiast reprezentantkami naszego liceum były uczennice klasy II G (profil biologiczno-chemiczny) – Aleksandra Świniarska i Agata Chalińska.

         Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu zasad zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, metod udzielania pierwszej pomocy oraz przepisów prawa humanitarnego.

Joasia Ciuba i Ola Świniarska zajęły zaszczytne piąte miejsca, natomiast Agata Chalińska pokonała wszystkich rywali, zdobywając pierwszą lokatę.

W tej chwili Agata przygotowuje się do etapu okręgowego olimpiady, który przeprowadzony zostanie 20. marca w Olsztynie. Czeka ją ciężkie zadania związana z przygotowaniem pracy o tematyce zdrowotnej, przeprowadzeniem akcji sportowej na terenie szkoły oraz wykazaniem się ogromnym pokładem wiedzy w trakcie rozwiązywania testu olimpijskiego.

trzymamy_kciuki003 trzymamy_kciuki004 trzymamy_kciuki002 trzymamy_kciuki001

Agata do dzieła! Trzymamy za ciebie kciuki!

Skip to content