Konferencja naukowa w Żeromku

W czwartek 19 lutego Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie gościł niezwykłego naukowca. Szkołę odwiedził profesor Jarosław Włodarczyk – historyk astronomii i pracownik Polskiej Akademii Nauk.

Uczniowie i pracownicy szkoły mieli tego dnia okazję wysłuchać wykładu pod tytułem „Kopernik na Ziemi Lubawskiej”. Spotkanie cieszyło się największym zainteresowaniem wśród słuchaczy klas matematyczno-fizycznych. Być może byli wśród nich następcy polskiego astronoma. Wielu absolwentów szkoły z powodzeniem kontynuuje bowiem edukację w szkołach wyższych o profilu technicznym, osiągając później sukcesy w życiu zawodowym.

 A jak wykład odebrali sami uczniowie? – Było ciekawie i treściwie, słowa Pana Profesora zaciekawiłyby każdego – skomentował spotkanie Jakub, uczeń klasy IA.

Kopernik002

Kopernik001

Podczas wykładu uczniowie poznali wiele interesujących faktów z życia polskiego astronoma. Ciekawostką, która przykuła uwagę słuchaczy, była informacja o pobycie Mikołaja Kopernika w pobliskiej Lubawie.

Skip to content