WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU KURATORYJNEGO Z CHEMII

W czwartek 19.02.2015r. odbył się wojewódzki etap konkursu kuratoryjnego z chemii dla uczniów gimnazjum. W etapie tym uczestniczyło 142 uczniów z całego województwa warmińsko – mazurskiego, a konkurs odbywał się na terenie trzech miast – Ełku, Elbląga i Olsztyna.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się również nasi gimnazjaliści – z klasy III Ga Zuzanna Tarach i Radosław Różyński oraz z klasy III Gb Maciej Piankowski i Tomasz Szałkowski.

Uczestnicy konkursu w ciągu 90 minut musieli zmierzyć się z 20 zadaniami. Sprawdzane były między innymi wiadomości z zakresu właściwości fizykochemicznych związków organicznych, rodzaju wiązań chemicznych, udziału substancji chemicznych w określonych zjawiskach przyrodniczych oraz umiejętności rozwiązywania zadań z pojęciem  stężenia procentowego, ilościowego ujęcia przebiegu równań reakcji chemicznych, przewidywania efektów reakcji i formułowania wniosków  na podstawie przedstawionych schematów doświadczeń jak i samodzielnego projektowania eksperymentów.

 Z niecierpliwością oczekujemy wyników konkursu, trzymając kciuki za naszych gimnazjalistów.

 Justyna Dobrzańska – Migdał

chemia_001

chemia_002

chemia_003

Skip to content