Wydział Nauk Historycznych UMK

W Toruniu, w trakcie XXII Targów Ofert Edukacji Akademickiej, odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Zespołem Szkół Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Iławie a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uniwersytet obejmie iławską szkołę opieką naukową i dydaktyczną.

Umowę podpisano 26 marca w Collegium Humanisticum w trakcie wizyty dyrekcji i uczniów liceum na XXII Targach Ofert Edukacji Akademickiej, podczas których można było zapoznać się z działalnością uczelni wyższych z terenu całego kraju, a także skorzystać z porad doradcy zawodowego. Pozwoli ona na organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

 Uczniowie iławskiego liceum mieli okazję wysłuchania specjalnej prezentacji, dotyczącej kierunków studiów: historia sztuki, etnologia czy zarządzanie informacją. Atrakcją był też wykład, który odbył się w Instytucie Archeologii.

Treść umowy patronackiej z WNH UMK

Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Skip to content