Pokaż nam język

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie przystąpili do 15 edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był temat „Jak budować własną markę?”

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 43 uczniów, którzy rozwiązywali test w wybranym języku, za pośrednictwem Internetu. Uczniowie mieli do wyboru języki angielski, niemiecki oraz hiszpański. Do drugiego etapu, który odbył się w Wyższej Szkole Bankowej, zakwalifikowało się 10 uczniów z języka angielskiego i niemieckiego, uzyskując wymaganą liczbę punktów – 37 na 40. Szkołę reprezentowali: Piotr Parowicz, Oliwia Topka, Oliwia Dudalska, Karolina Koczkodon, Julia Rudzińska, Beata Pawlikowska, Klaudia Szczotka, Paulina Zakrzewska, Klaudia Kołodziejczyk, Patrycja Rawińska.

 Drugi etap konkursu, który odbył się 9 kwietnia 2015roku, składał się z dwóch części – testu zamkniętego, zawierającego pytania dotyczące znajomości językowych, a także wiedzy na temat krajów anglo- lub niemieckojęzycznych, z zakresu historii, kultury i geografii oraz zadania otwartego polegającego na napisaniu rozprawki na temat „Czy szkoła powinna lepiej przygotowywać uczniów do kariery zawodowej?”

W eliminacjach półfinałowych wyłoniono 5 kandydatów do debaty finałowej. Uczniowie walczyli o indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Iławską szkołę reprezentowała Klaudia Szczotka, która zajęła drugie miejsce w finale konkursu języka niemieckiego. Opiekę nad konkursem sprawowały panie Jolanta Gancarz oraz Kasjana Orzechowska.

 KO

Lingwistyczny03

Lingwistyczny02

Lingwistyczny01

Skip to content