Politechnika Warszawska

Takiej oferty edukacyjnej nie ma żadna inna szkoła w regionie. Już wkrótce naukowcy z Politechniki Warszawskiej prowadzić będą zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Porozumienie w tej sprawie podpisano w Warszawie 28 kwietnia. Iławski ogólniak stał się w ten sposób jedną z niewielu szkół w Polsce, które objęte zostały specjalnym programem wsparcia.

 Politechnika Warszawska to jedna z największych i najlepszych uczelni technicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od wielu lat zajmuje 1 miejsce w Polsce w „Rankingu Szkół Wyższych” wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”.

 Dla uczniów iławskiego ogólniaka współpraca z Politechniką Warszawską oznacza przede wszystkim możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych, które organizować będą w Iławie naukowcy z Warszawy. Władze uczelni liczą z kolei, że współpraca z „Żeromkiem” zwiększy zainteresowanie uczniów naukami matematycznymi i zachęci do podjęcia studiów na Politechnice Warszawskiej.

 Naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki Politechniki Warszawskiej zobowiązali się w ramach porozumienia do wspierania kadry iławskiego ogólniaka w nauczaniu przedmiotów matematycznych i informatycznych, opracowywania specjalnych materiałów dydaktycznych dla szkoły, organizowania konkursów dla uczniów, a nawet udostępnienia bazy dydaktycznej wydziału. – Poziom nauczania matematyki i informatyki w naszej szkole już jest wysoki – mówi dyrektor Roman Groszkowski. – Dzięki wsparciu Politechniki Warszawskiej będziemy mogli jednak jeszcze lepiej przygotowywać naszych uczniów do podejmowania studiów na uczelniach technicznych.

 Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie ma podpisane już podobne umowy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tak szerokiej współpracy z czołowymi polskimi uczelniami wyższymi nie prowadzi żadna inna szkoła średnia w regionie.

Treść umowy patronackiej z Politechniką Warszawską – Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych

Politechnika_Warszawska_281

Politechnika_Warszawska_272

Politechnika_Warszawska_268

Politechnika_Warszawska_261

Skip to content