Wojewódzki Turniej Motoryzacyjny

W piątek 22 maja 2015r. w Elblągu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 20 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, które wygrały eliminacje powiatowe.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Sprawnościowa jazda samochodem.

Wojewódzki Turniej Motoryzacyjny

Drużyna w składzie: Jurek Lendzion,  Wojtek Prus oraz Mateusz Słomski zajęła 12 miejsce. Opiekunem drużyny był mgr Artur Abramczyk.

„Chciałbym  podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. W konkurencji wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej drużyna zajęła I miejsce. Wielkie podziękowania należą się Pani Dorocie Czajce za przygotowanie drużyny do tej konkurencji. Ostatecznie o słabszym miejscu zadecydowała jazda sprawnościowa motorowerem, w której  nie ustrzegliśmy się błędów wynikających z emocji, jakie towarzyszą tej konkurencji. Chociaż nie udało się awansować do finału centralnego, uczniowie już dziś zapowiadają „bezbłędną rywalizację” za rok.

Skip to content