Młodzież z Niemiec odwiedziła Iławę

Po raz 21 gościła w Iławie grupa młodzieży z niemieckiego Rodgau. Wizyta odbyła się w ramach współpracy Adolf-Reichwein-Schule w Heusenstamm z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Choć szkoły w Iławie i Rodgau dzieli ponad 1000 kilometrów, współpraca uczniów i nauczycieli obu placówek nadal się rozwija. Przykładem jest ostatnia wizyta grupy niemieckiej młodzieży, która gościła nad Jeziorakiem między 13 a 22 maja.

Celem kolejnego spotkania, w którym uczestniczyli także uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie, było kształtowanie kompetencji językowych, umiejętności pracy zespołowej i  rozwój inteligencji emocjonalnej młodzieży.

Młodzież realizowała w trakcie spotkania założenia projektu „Wizja świata 2050”, w ramach którego zorganizowano wizyty w Malborku, Gdańsku i w Słowińskim Parku Narodowym. W Gdańsku polscy i niemieccy uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, podczas której szukali miejsc zaznaczonych na mapie i wykonywali zadania, które pozwalały im przejść do kolejnego etapu gry.

Najciekawsza dla grupy młodzieży z Niemiec była wycieczka po okolicach Iławy i wizyta na zamku w Szymbarku, gdzie tworzono wizję przyszłości. Podczas pożegnalnego ogniska uczniowie przedstawili projekty, które ukazywały wizje jedzenia, architektury, sztuki, czy mody w roku 2050.

Uczniowie „Żeromka” i „Kopernika” udadzą się z rewizytą do Rodgau we wrześniu 2015 roku.

Rodgau to niewielkie miasto położone w Hesji, na południowy wschód od Frankfurtu nad Menem. Miasto zamieszkuje ponad 45 tysięcy osób.

Skip to content