IIF na wykładach na WAT

26 maja 2015 roku klasa II F Liceum Ogólnokształcącego w Iławie gościła na Wojskowej Akademii Technicznej. Klasa miała okazję zwiedzić campus uczelni oraz wysłuchać trzech wykładów.

Na Wydziale Cybernetyki: „Matematyka-co warto umieć wybierając techniczny kierunek studiów”. Następnie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezyjnej: „Rzeźba terenu Mazowsza. Pozyskiwanie informacji i kartowanie form geomorfologicznych” oraz „Zdjęcia lotnicze i satelitarne – cywilne i wojskowe aspekty wykorzystania”.

Uczniowie mogli sami się przekonać używając niwelatorów, w jaki sposób geodeci dokonują pomiarów w terenie. W czasie wizyty na uczelni uzyskali wiele informacji odnośnie rekrutacji, a także funkcjonowania Akademii. Mieli okazję być świadkami trwających w laboratorium doświadczeń chemicznych. Wielkim zainteresowaniem uczniów cieszył się bunkier, w którym testuje się jakość i siłę materiałów wybuchowych.

Młodzież naszego liceum była pod wielkim wrażeniem warszawskiej uczelni, ale w czasie tej wizyty uświadomiła sobie jak ciężką pracę należy wykonać, aby stać się posiadaczem  indeksu Wojskowej Akademii Technicznej.

WAT_0003

WAT_0007

WAT_0002

Skip to content