Jesteśmy w Złotej Dziesiątce województwa

Dnia 15 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Gimnazjum Rok Szkolny 2014/2015. Wydarzenie to organizowane jest przez Kuratorium Oświaty dla uczniów województwa warmińsko-mazurskiego. Iławę reprezentowało w Olsztynie Gimnazjum Publiczne, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego.

16 tysięcy młodych ludzi wzięło udział w dwunastu konkursach przedmiotowych i aż 20 laureatów to uczniowie iławskiego „Żeromka”. Na galę zaproszony został dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz uczeń Tomasz Szałkowski, który dumnie reprezentował szkolę jako wielokrotny laureat konkursów. Dyrektor Roman Groszkowski odebrał dyplom uznania Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015. Iławski „Żeromek” znajduje się już na 7 miejscu w rankingu szkół gimnazjalnych w województwie warmińsko-mazurskim.

laureat_002

laureat_001

gala_007

dyplom_uznania

Przypominamy pełną listę laureatów i finalistów z „Żeromka”. Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego: Aleksandra  Jonowska, Marianna Kapcińska, Karolina Laskowska. Tytuł finalisty uzyskały Joanna Ciuba, Agnieszka Pasik, Magdalena Makuch, Radosław Różynski, Jakub Abramowicz.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowy z Matematyki: Tomasz Szałkowski, Kacper Makowski, Renata Rólkiewicz. Tytuł finalisty uzyskali: Radosław Różyński, Hubert Ruczyński, Zuzanna Tarach.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Wiedzy o Społeczeństwie: Zuzanna Jabłońska, Kasia Koczkodan, Faustyna Kowalkowska, Zuzanna Tarach, Michał Kozicki.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii: Łukasz Guba, Jakub Wilk. Tytuł finalistki uzyskała Julia Dziczek.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii: Maciej Piankowski, Tomasz Szałkowski. Tytuł finalisty uzyskali: Zuzanna Tarach, Radosław Różyński.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii: Michał Kozicki. Tytuł finalistki uzyskała Julia Dziczek.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego: Mila Janiszewska, Tomasz Szałkowski. Tytuł finalisty uzyskali: Oliwia Tkaczyk, Martyna Tarnowska.

Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki uzyskał Radosław Różyński. Tytuł finalisty uzyskał Tomasz Szałkowski.

Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii uzyskała Aleksandra Jonowska.

Skip to content