Otrzęsiny klas I LO :)

W poniedziałek 14 września odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych liceum.

Uczniowie z zaangażowaniem w ramach konkurencji „Poszukiwacze zaginionych punktów” szukali w szkole ukrytych karteczek, przygotowali banery reklamowe profilu oraz zaprezentowali swoje klasowe maskotki (zwierzę leśne). W ciągu godzinnych otrzęsin pierwszaki zmierzyły się w 6 konkurencjach.

Pierwszą konkurencją do wykonania na otrzęsinach był konkurs gwizdania z niespodzianką – siódemka uczniów musiała zagwizdać po zjedzeniu bułki tartej i popiciu jej wodą z kwaskiem cytrynowym. Kolejnym zadaniem było odnalezienie kawałka jabłka w talerzu z mąką jedynie przy użyciu ust.

Sporo śmiechu przyniosło starszym klasom patrzenie na kolegów uczestniczących w zabawie weselnej. Wylosowane osoby po wyłączeniu muzyki musiały przed „zdobyciem swojego krzesełka” zrobić trzy przysiady.

Następna konkurencja polegała na rozpoznawaniu poszczególnych produktów spożywczych z zamkniętymi oczami. Szczęśliwcy mogli rozkoszować się smakiem masła orzechowego, czosnku, banana z solą oraz piołunu.

Kolejni uczniowie musieli jak najszybciej wypić mleko z czosnkiem. Ostatnie zadanie polegało na jak najszybszym ugryzieniem cebuli wiszącej na sznurku.

Wszystkiemu towarzyszyła muzyka oraz śmiech starszych uczniów. Klasyfikacja po wszystkich konkurencjach przedstawiała się następująco:

I miejsce 1G

II miejsce 1A

III miejsce 1B.

 

W organizacji otrzęsin wzięli udział wszyscy uczniowie klasy 2 B.

Autor: Marta Zyskowska

Uczniowie kl IIB 🙂

 

001

002

003

004

005

006

Więcej foto na naszej stronie na FB 🙂

Zadania dla pierwszoklasistów na otrzęsinach:

1. Ocenianie przebrania klasy zgodnie z wylosowanym kolorem (jednolitość stroju)

2. Przygotowanie banneru reklamowego profilu (wielkość minimum A2 )

3. Każda klasa przygotowuje maskotkę (zwierzę leśne) + prezentacja

4. Konkurs gwizdania z niespodzianką

Po zjedzeniu ½ szklanki bułki tartej i popiciu ½ szklanką soku z cytryny uczeń musi gwizdać przez 5sek (liczą się pierwsze 3 osoby)

5. Ukryte skarby (np. jabłka w mące)

6. Zabawa weselna ( krzesełka)

Uczniowie siadają na krzesełkach po wyłączeniu muzyki i uprzednim wykonaniu 3 przysiadów. W czasie muzyki uczniowie chodzą wokół krzesełek.

7. Poszukiwacze zaginionych punktów

Uczniowie poszczególnych klas poszukują kolorowych karteczek na terenie szkoły (piątek, poniedziałek). Wygrywa klasa, która znajdzie i przyniesie na otrzęsiny najwięcej karteczek.

8. Hell’s Kitchen II B

9. Picie na czas – Wypicie szklanki mleka z czosnkiem i masłem

10. Jedzenie na czas (cebula)  – cebula wisząca na nitce – wygrywa klasa, której przedstawiciel ugryzie pierwszy

11. Najsłabsza w punktacji klasa sprząta salę po konkurencjach

Skip to content