Konkurs Kuratoryjny Z Biologii I Chemii

Listopad to czas przeprowadzania konkursów kuratoryjnych na etapie szkolnym. Nasi gimnazjaliści bardzo chętnie przystępują do zmagań konkursowych.

Dla wielu z nich przedmioty przyrodnicze są ich pasją i główną dziedziną zainteresowań i na tym polu pragną sprawdzać swoją wiedzę, umiejętności oraz nieustannie je pogłębiać.

W tym roku szkolnym w konkursach kuratoryjnych z biologii i chemii brali udział uczniowie II i III klas gimnazjum. Pierwszy konkurs odbył się 13. listopada, przystąpiło do niego 28 uczniów, natomiast drugi 19. listopada i przystąpiło do niego 12 uczniów.

Z obydwu przedmiotów mamy reprezentantów w etapie wojewódzkim.
Z biologii zakwalifikowała się Wiktoria Kuczmarska – uczennica klasy III Ga,
natomiast z chemii ponad 75% punktacji uzyskali Julia Olszlegier – uczennica klasy III Gb
oraz Mikołaj Rybczyński i Jakub Wilk – uczniowie z klasy II Ga.

Najbliższe dni i tygodnie będą dla tych uczniów wiązały się z intensywną pracą, ale perspektywa szóstki z przedmiotu i zwolnienia z części egzaminu gimnazjalnego jest na pewno silnym motywatorem do nauki i walki o tytuł laureata.

Życzymy powodzenia!

Skip to content