Gala Sportu – V miejsce za współzawodnictwo sportowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego zdobywa V miejsce za współzawodnictwo sportowe 8 grudnia 2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Co roku uroczystość ta organizowana jest przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związku Sportowy i stanowi podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół i placówek oświatowych. 

 

Iławskie liceum zdobyło V miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego warmińsko-mazurskiego SZS szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015. „Żeromek” może pochwalić się długą listą sukcesów sportowych swoich uczniów. Tylko w minionym tygodniu w zawodach pływackich „Pływaj z orką”, w kategorii gimnazjum szkoła zajęła II miejsce, zaś w kategorii ponadgimnazjalnej I miejsce. Pierwszym miejscem chwalili się także siatkarze z tej szkoły, gdyż zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej.

 

W materiale przygotowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie czytamy: Spotkanie było okazją do podziękowania tym wszystkim, których praca i wsparcie przyczyniają się do osiągania przez dzieci i młodzież sukcesów sportowych – trenerom, rodzicom, dyrektorom szkół, a także samorządom lokalnym. Podczas gali podkreślono coraz szerszy udział uczniów w różnych formach sportowej rywalizacji, nagradzając pucharami placówki, które zwyciężyły w klasyfikacji za rok szkolny 2014/2015.

Image

Gala_sportu0014

Więcej foto na FB

Skip to content