Matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów

Grafy były tematem wykładu, który odbył się w ramach współpracy „Żeromka” z Politechniką Warszawską. Czym są grafy i jak się nimi posługiwać, by np. zbudować odpowiednia liczbę drzwi między komnatami w zamku? Odpowiedź na to pytanie licealiści uzyskali 4 kwietnia.

 

Dr Krzysztof Bryś z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, podczas wykładu jasno i przejrzyście – jak na matematyka przystało, wyjaśnił jak posługiwać się grafami. O tym, że jest to uniwersalne narzędzie do rozwiązywania problemów z różnych dziedzin nauki i życia codziennego, przekonani są już uczniowie klas matematyczno-fizycznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

 04

Grafy rzeczywiście są przydatnym narzędziem, które może pomóc przy budowie i eksploracji dróg – komentował po wykładzie uczeń „Żeromka”. Nie wiedziałam, że grafy mogą rozwiązać problem sadzania gości przy stole, podczas urodzinowego przyjęcia – dodała Kasia. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne wykłady, które dadzą im kolejną i solidną dawkę wiedzy.

03

02

01

Skip to content