Żeromek na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezyjnej WAT

18 maja 2016r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z Żeromka uczestniczyła w wyjeździe na wykłady zorganizowane dla nas w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w której naszym przewodnikiem był płk Wiesław Szczygielski.

Na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezyjnej zaprezentowane zostały nam dwa wykłady. Pierwszy to „Rzeźba terenu Mazowsza. Pozyskiwanie informacji i kartowanie form geomorfologicznych”, wygłoszony przez mgr Jacka Augustyniaka. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości związane z kartografią, stosowanymi metodami przedstawienia form rzeźby terenu, jak również: w jaki sposób rozpoznawać prawidłowo na podstawie metody poziomicowej formy rzeźby terenu. Dowiedzieli się, ile wysiłku trzeba włożyć w proces dokonywania pomiarów oraz tworzenia map.

WAT_001

Drugim wykładem wygłoszonym dla nas przez mgr Katarzynę Siok i mgr Aleksandrę Grochalę był temat „Zdjęcia lotnicze i satelitarne – cywilne i wojskowe aspekty wykorzystania”. Prowadzące przedstawiły nam, w jaki sposób można wykorzystać nowoczesną technikę w celu pozyskania oraz uaktualniania informacji znajdujących się w materiałach kartograficznych oraz jaki sprzęt wykorzystuje się w tym celu. Na przykładach wskazały stosowanie tych materiałów zarówno do celów cywilnych, wojskowych, jak i obrony cywilnej.

WAT_002

Wielkim zainteresowaniem uczniów cieszył się Park Techniki Wojskowej, po którym oprowadzał nas st. chor. Piotr Rong. Uczniowie wysłuchali informacji związanych ze sprzętem wojskowym oraz mogli osobiście zasiąść w jego wnętrzu.

Młodzież naszego liceum była pod wielkim wrażeniem warszawskiej uczelni, ale uświadomiła sobie również, jak ciężką pracę należy wykonać, aby stać się posiadaczem  indeksu Wojskowej Akademii Technicznej i zostać jej poszukiwanym przez pracodawców absolwentem.

WAT_003

Więcej foto na naszym FB

Skip to content