23 lata współpracy polsko-niemieckiej

5 lat temu, 17 czerwca 1991r  premier Jan Krzysztof Bielecki i kanclerz Helmut Kohl podpisali w Bonn układ o polsko-niemieckim „dobrym sąsiedztwie”. Powołano wówczas fundację „Jugendwerk” (Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży), wspierającą finansowo i merytorycznie wymianę młodzieży obu krajów. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego współpracuje z fundacją od 23 lat.

14 czerwca uczniowie gimnazjum działającego przy Żeromku (Jakub i Mikołaj Makowscy,Dominik Brach,Jan i Maria Roziccy, Wiktoria Klimek, Maria Urbańska, Maria Szczekało, Agata Mączyńska i Miłosz Jackowski) zostali zaproszeni na galę z okazji 25-lecia fundacji do warszawskiego Teatru Studio, gdzie mieli możliwość przedstawienia swojego projektu w ramach kampanii #2gether4more .

Maria Urbańska to jedna z uczennic, która została zaproszona do panelu dyskusyjnego m.in.z Marzenną Drab, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sekretarzem Stanu dr. Ralfem Kleindiekiem,. Przemówienie z okazji jubileuszu PNWM wygłosił Dietmar Woidke, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Transgranicznej i premier Brandenburgii. Dziewczyny udzieliły tez wywiadu dla TVP POLONIA. Jednak przede wszystkim była to okazja do ponownego spotkania ze swoimi niemieckimi partnerami.

na strone

Więcej foto na FB

Skip to content