Sportowcy z „Żeromka” z kolejnym wyróżnieniem

6 października 2016 roku odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Podczas Gali Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej uhonorowano szkoły, które osiągnęły najlepsze wyniki w roku szkolnym 2015/2016.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie zdobył IV miejsce, do czego przyczyniły się liczne sukcesy uczniów tej szkoły. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo szkół i placówek oświatowych w różnych dyscyplinach sportowych. Pucharami i dyplomami nagrodzono 10 najlepszych szkół i placówek.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku iławskie liceum zajęło również wysoką, bo V pozycję. W swoim przemówieniu warmińsko-mazurski wicekurator zaznaczył, iż sport pełni znaczącą rolę wychowawczą, wpływa na postawę i charakter młodzieży.

Oby za rok „Żeromek” znalazł się w pierwszej trójce.

gala_sportu

Skip to content