Wszytko ca nasze Polsce oddamy

Iławski Zespół Szkół Ogólnokształcących już XXVIII raz uczcił 11 listopada Prezentacją Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. W tym roku hasłem wydarzenia było „Wszystko co nasze Polsce oddamy”.11_listopada_baner_m

Dwadzieścia osiem koncertów to kilkaset prześpiewanych piosenek, których nie zabrakło także w tym roku. Utwory zaśpiewali uczniowie liceum, a cały koncert nawiązywał do ogniska harcerskiego i harcerskiej gawędy. Uroczystość przygotowana została przez klasę drugą o profilu humanistycznym. Uczniowie, wśród których byli także harcerze, przedstawili własną interpretację patriotycznych utworów poetyckich (C.K. Norwida, J. Słowackiego, A. Mickiewicza), między które wplecione były akustyczne, współczesne piosenki, nawiązujące do niepodległości i wolności.

 

003

004

005

006

007

001

002

 

zobacz zdjęcia na naszym profilu na FB

Skip to content