Akademicki wykład w Żeromku

25 listopada w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się wykład dr hab. Pawła Tańskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład dotyczył tekstów piosenek rockowych.

„Przyjemność głosów. O tekstach piosenek rockowych” – to tytuł wykładu, który przypadł do gustu młodzieży. Dr hab. Paweł Tański jest jednym z niewielu naukowców w Polsce, którzy zajmują się problematyka tekstów piosenek. Uczniowie klas drugich mogli wysłuchać interpretacji tekstów, np. Depeche Mode. Okazało się, że niektóre utwory można interpretować nawet na sześć sposobów.

Żywiołowy wykład trwał ponad półtorej godziny, a Paweł Tański nie zwalniał tempa wypowiedzi ani na chwilę. Uczniowie stwierdzili, że wykład był bardzo interesujący, a sposób prezentacji nie przypominał licealnych 45 minutowych lekcji. Dobrze jest zobaczyć już w liceum, jak mogą wyglądać zajęcia na uniwersytecie – stwierdził jeden z nich.

[tribulant_slideshow gallery_id=”24″]

Skip to content