Finał Licealiady

Dnia 30 marca 2017 roku w Ostródzie odbył się finał Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. W rozgrywkach miały prawo wziąć udział po dwie drużyny (mistrzowie i wicemistrzowie) z 6 rejonów, na które sportowo jest podzielone nasze województwo.

Do zawodów przystąpiło 10 drużyn: ZSE Olsztyn, LO Węgorzewo, ZSEiO Elbląg, I LO Elbląg, SMS Ostróda, ZSZiO Nidzica, I LO Pisz, ZSKŚiA Giżycko, ZSME EŁK i ZSO Iława – czyli nasi reprezentanci: Kamil Jarzembowski i Bartosz Burzyński.
Zespoły podzielono losowo na dwie pięciodrużynowe grupy. Zespół Żeromka zaczął bardzo , wygrywając 3 kolejne mecze z ekipami z Węgorzewa, Elbląga i Pisza. W czwartym meczu ulegli drużynie z Nidzicy, ale i tak zapewnili sobie wyjście z grupy i wejście do półfinału. Tam spotkali się z zespołem z Ostródy, z którym niestety przegrali (ostródzianie zostali finalnie mistrzami województwa) i uzyskali prawo do gry o 3 miejsce. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli drużynę z Giżycka i zdobyli III miejsce w województwie. Wielkie gratulacje!!! Niestety uzyskana lokata nie umożliwia udziału w turnieju ogólnopolskim.


Opiekunem drużyny był prof. Rafał Szczecina.

Skip to content