Zdobyliśmy mistrzostwo województwa!

Sztafeta z Żeromka zdobyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach województwa warmińsko – mazurskiego w mieszanych biegach przełajowych w Olecku.

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 roku ekipa lekkoatletów z naszego liceum pod podwojoną tym razem opieką prof. Eweliny Polak i prof. Rafała Szczeciny wybrała się w czterogodzinną podróż na Mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w mieszanych biegach sztafetowych (drużyna składa się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopaków) do oddalonego o 240 km od Iławy Olecka.
Na starcie oprócz naszej drużyny zameldowały się ekipy m.in. z iławskiej Budowlanki, Giżycka, Olecka, Pisza, Nowego Miasta Lubawskiego i inne – w sumie 9 drużyn.
Sztafeta z Żeromka w składzie (kolejność biegu): Marianna Kapcińska, Julia Olszlegier, Karolina Biel, Renata Rólkiewicz, Ania Kołatka, Sebastian Jakubowski, Łukasz Luliński, Antek Łukaszewicz, Maciek Paliński i Maciek Nowakowski zwyciężyła wszystkie reprezentacjiprowadząc od pierwszej (Marianna) do ostatniej (Maciek N.) zmiany. Warto nadmienić, że w niedzielę wieczorem, wskutek perturbacji zdrowotnych, dwóch członków naszej drużyny zostało „zamienionych” na innych. A także trzeba wspomnieć, że cała ekipa w 100 % zasłużyła na miano złotych medalistów mistrzostw województwa.
Drużyna zaprzyjaźnionej Budowlanki zajęła drugie miejsce, jako trzeci na mecie zameldowali się zawodnicy i zawodniczki z Giżycka. 

Skip to content