Poezja

W Dobrym Mieście 29 kwietnia 2017 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym spotkało się 16. laureatów eliminacji rejonowych, którzy prezentowali się w turniejach: recytatorskim, młodzieżowym i dorosłych, teatrów jednego aktora, wywiedzione ze słowa i poezji śpiewanej. Nasz uczeń, Michał Wróblewski z klasy IA, brał udział w kategorii poezji śpiewanej, wykonał ,,Apollo I Marsjasz” Z. Herberta oraz ,,Poranek” Jacka Kaczmarskiego we własnej aranżacji i z własnym akompaniamentem. Jury w składzie: Andrzej Fabisiak – przewodniczący, Wiesława Niemaszek-Szymańska i Mateusz Iwaszczyszyn zakwalifikowało go do Turnieju Poezji Śpiewanej, który odbędzie się 9 czerwca we Włocławku. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finałowym etapie.

Skip to content