XVII PAF

Już po raz siedemnasty w auli ZSO 31 maja odbył się Festiwal Piosenki Autorskiej „PAF”. W tym roku uczestnicy wykonywali piosenki Tadeusza Nalepy. Przygotowania do koncertu trwały kilka tygodni. Ponieważ nasz festiwal ma charakter regionalny, rozesłaliśmy zaproszenia do wielu szkół. Początkowo udział potwierdzało kilkunastu wykonawców z różnych miejscowości. Ostatecznie na przegląd złożyło się dziesięć piosenek.

Po uroczystym otwarciu festiwalu przez pana  Starostę Marka Polańskiego oraz Dyrektora Szkoły pana Romana Groszkowskiego i przedstawieniu jury, któremu przewodniczyła pani Grażyna Piękos –  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, wykonawcy zaprezentowali przygotowane utwory. Cieszy fakt, że większość śpiewała przy akompaniamencie „żywych” instrumentów. Wrażenie robiła również scenografia, światło oraz okolicznościowa prezentacja slajdów. Kiedy jury udało się na naradę, na scenie pojawili się specjalni goście zaproszeni przez organizatorów – klasę IIF. Podziwiać mogliśmy Paulę Rudzińską z Olsztyna, trio Maćka Albina oraz najmłodszy w szkole zespół taneczny przygotowany przez p. Ewelinę Polak. Był okolicznościowy quiz i głosowanie na ulubieńca publiczności. Popularnością cieszył się bufet, gdzie serwowano głównie własne wypieki.

Ostatecznie decyzją jury zwyciężyła Oliwia Olszewska  z Gimnazjum Publicznego w  Zespole Szkół Ogólnokształcących. Otrzymała  ona nagrodę Starosty Iławskiego Marka Polańskiego za wykonanie piosenki  „Nie ukrywaj ”.

II nagrodę – ufundowaną przez p. Grażynę Piękos – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie zdobył duet z Olsztyna Julia Żukowska i Olena  Burkiewicz za wykonanie piosenki  „Zaśpiewam ci tak”.

Nagrodę III ufundowaną przez Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego – Romana Groszkowskiego otrzymała  Marta Kroplewska z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie za wykonanie piosenki „Wyspa”.

Ponadto  jury festiwalu przyznało 3 wyróżnienia, których fundatorem była Rada Rodziców przy ZSO w Iławie.

Nagrodą publiczności uhonorowany został Michał Wróblewski z ZSO za wykonanie piosenki „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Zgodnie z tradycją na zakończenie koncertu jeszcze raz zaśpiewała Oliwia Olszewska.

Gratulujemy pomysłodawcom koncertu, wykonawcom oraz organizatorom – klasie IIF z wychowawcą p. Anną Lewandowską na czele, konferansjerom: Ali Długosz i Szymonowi Groll. Do zobaczenia za rok.

 

Julia Karbowska IIF


Skip to content