Nietypowy kiermasz książek w Żeromku

W minionym tygodniu w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie, odbył się kiermasz książek, który wiązał się z rozbieraniem choinki. Nie chodzi tu o typową, zieloną choinkę, ale o choinkę zbudowaną z książek.

Drzewko stanęło obok biblioteki szkolnej w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie. Przygotowali ją uczniowie koła humanistycznego i po powrocie do szkoły z przerwy świątecznej, jej „rozbieranie” połączono z kiermaszem karnawałowym. „Rozbieranie choinki za złotówkę”, jak łatwo się domyślić, polegało na możliwości kupna wybranej książki z choinki za 1 zł. Zebraną kwotę młodzież postanowiła przeznaczyć na roczną prenumeratę wybranego miesięcznika. Do zabawy włączyli się także nauczyciele, którzy czytali książki. Pan Krzysztof Tomaszewski czytał „Popioły” Stefana Żeromskiego, pan Andrzej Buk „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, a pan Piotr Kasperowicz poezję Adama Mickiewicza. Po wysłuchaniu arcydzieł literatury polskiej, uczniowie wzięli udział w konkursie z wiedzy na temat tych dzieł. Akcja zakończyła się powodzeniem, kwota została ubierana, a biblioteka szkolna wraz z kołem humanistycznym już szykuje kolejne kiermasze, które mają popularyzować czytanie.

Skip to content