Diamentowy Indeks AGH w Żeromku

Podczas ferii w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. W miniony czwartek poznaliśmy wyniki eliminacji i możemy pogratulować aż trzem uczniom Żeromka.

Konkurs podzielony jest na następujące kategorie: matematyka, fizyka, chemia, informatyka oraz geografia z elementami geologii. Mikołaj Ryll, Renata Rólkiewicz oraz Tomasz Szałkowski to uczniowie, którzy zdobyli wystarczającą ilość punktów, by brać udział w finale olimpiady. Mikołaj zmierzy się z matematyka i fizyką, a Renata oraz Tomasz z matematyką. Ostatni etap walki odbędzie się 17 marca. Na zwycięzców czeka indeks na wybrane kierunki studiów w AGH (laureaci olimpiady stopnia centralnego z poszczególnych dziedzin przyjmowani będą z pominięciem warunków rekrutacji). Gratulujemy przejścia do finału i trzymamy kciuki za zwycięstwo!

Skip to content