Wyjątkowy „Przegląd Pieśni Marszowej”

Początek czerwca to czas, kiedy w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego odbywa się „Przegląd Pieśni Marszowej”. Uczniowie wszystkich klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do udziału w tym wydarzeniu.

Trzynasty „Przegląd Pieśni Marszowej” miał wyjątkowy charakter, ponieważ w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległość, młodzież starała się podkreślić niezwykły jubileusz, także w czasie swoich występów. Jeszcze jeden element wzbogacił tegoroczne zmagania licealistów. Rywalizację obserwowali żołnierze, którzy akurat kierowali ruchem w czasie przejazdu amerykańskich wojsk sojuszniczych. W tle maszerujących młodych ludzi, poruszały się pojazdy wojskowe, co dało niespodziewany i wyjątkowy klimat tegorocznej imprezy.

W tym wyjątkowym, „niepodległościowym” roku zaciężyła klasa I F, która zdobyła 26 (na 30 możliwych). Klasa zdobyła zwycięstwo dzięki zgraniu, sile głosu, a także wykorzystaniu kolorowego proszku, który wyrzucany był w trakcie marszu. Kolejne miejsca zajęły klasy: I B, I A i I D, I E, IC. O przebieg i wyjątkowy charakter imprezy zadbał pan Rafał Szczecina.

Skip to content