Wycieczka klasy I A do Gdańska

Dnia 21 listopada 2018 roku klasa I A wraz z wychowawcą, p. Arturem Abramczyk oraz opiekunem, p. Rafałem Szczeciną, udała się na wycieczkę do Gdańska.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie przez trzy godziny po wszystkich „zakamarkach” muzeum  oprowadzał nas przewodnik Pan Filip Popek. Okazał się on prawdziwym pasjonatem z ogromną wiedzą i w bardzo przystępny sposób opowiedział o tym tragicznym okresie historii świata, a także naszej ojczyzny. Po południu udaliśmy się na Stadion Energa Gdańsk i  w parku rozrywki graliśmy w ”laserowy paintball”, podczas którego uczniowie wyposażeni w karabiny i kamizelki z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia sprawdzali swój refleks i umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń. Następnie skorzystaliśmy z  6 pokoi  „Escaperooms” o zróżnicowanej tematyce, gdzie zadaniem uczniów było wydostanie się z zamkniętego pokoju mając na to tylko 60 minut. W pokojach umieszczono wiele przedmiotów, kodów i ukrytych wskazówek, które miały pomóc w ucieczce. Wycieczka była okazją do lepszego poznania historii II Wojny Światowej, a także wzajemnego poznania się oraz aktywnego spędzenia czasu poza murami szkoły. Do Iławy wróciliśmy w wyśmienitych humorach.

Skip to content