Młodzieżowa Akademia Matematyki i Informatyki

13 grudnia uczniowie iławskich szkół brali udział w pierwszym wyjeździe, który odbył się w ramach realizacji projektu „Młodzieżowa Akademia Matematyki i Informatyki”. Ofertę uczestnictwa w projekcie otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie. Politechnika Warszawska, która od kilku lat współpracuje z liceum, poprosiła partnerską szkołę o przeprowadzenie naboru. W czwartkowym wyjeździe udział wzięła młodzież z Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S.Żeromskiego, Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji matematycznych, ICT, krytycznego myślenia, umiejętności uczenia się oraz rozwiązywania problemów u uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i I klas liceów ogólnokształcących. Iławscy uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wykłady na uczelni wyższej były dla młodzieży nie lada przeżyciem, a dodatkowo okazało się, że należy napisać test sprawdzający wiedzę. Po tym stresującym momencie odbyły się kolejne wykłady i najbardziej emocjonująca część wyjazdu – wirtualna rzeczywistość gogle. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, każdy uczestnik spotkania mógł doświadczyć spaceru nad przepaścią, skoku z wysokości oraz spotkania z dinozaurami.

Kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu odbędzie się 17 stycznia w iławskim Żeromku. Wykładowcy politechniki przez dwa lata będą wprowadzać uczniów w tajniki wiedzy matematycznej i informatycznej. Projekt realizowany jest od 1.10. 2018 roku i potrwa do 30.09.2020 roku.

Skip to content