Dzień Matematyki w Żeromku

10 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego odbył się Dzień Matematyki. Z tej okazji iławski ogólniak zaplanował atrakcje dla miłośników królowej nauk.

W tym dniu odbył się III Warmińsko-Mazurski Matematyczny Turniej Szkół, który składał się z dwóch części: zespołowej oraz indywidualnej. Pierwsze miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Elbląga, drugie miejsce Liceum i. C.Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego, trzecie miejsce na podium zdobyli gospodarze imprezy. Po rozdaniu nagród nastąpiło także wręczenie przez Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej wyjątkowych wyróżnień dla dyrektora liceum – Romana Groszkowskiego oraz wicedyrektora Artura Miśkiewicza. Współpraca Żeromka ze środowiskiem akademickim Politechniki Warszawskiej trwa już od 2012 roku.

Przy tak wyjątkowej okazji nastąpiło także nadanie dr Barbarze Roszkowskiej-Lech, która jest wykładowcą Zakładu Algebry i Kombinatoryki wydziały Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej oraz panu dr inż. Krzysztofowi Brysiowi – starszemu wykładowcy wydziału Nauk Matematyki i Nauk Informatycznych, tytułu Przyjaciela Szkoły, tj. Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Skip to content