Klasa 1A na spływie kajakowym

W środę 12 czerwca 2019 roku klasa 1A wraz z opiekunami Panem Krzysztofem Szupryczyńskim, Panem Rafałem Szczeciną oraz wychowawcą klasy Panem Arturem Abramczyk wybrała się na spływ kajakowy rzeką Iławką.

Dla niektórych z uczniów był to pierwszy spływ kajakowy w życiu, stąd dużo nowych doświadczeń, bardziej lub mniej udanych prób ujarzmienia kajaków, a nawet wywrotek i „przymusowych” kąpieli w płytkiej i na szczęście ciepłej rzece. Bardziej wprawieni kajakarze też chętnie korzystali z okazji ochłodzenia się w wodzie. Dużo w tym wszystkim było śmiechu, a trasa wymagała momentami zręczności, siły i opanowania ze względu na leżące w poprzek koryta kłody i kamienie. Wokół wspaniała przyroda, która zaskakiwała nas różnorodnymi barwami oraz dźwiękami. Od czasu do czasu z zarośli wyskakiwała rodzinka kaczek krzyżówek lub perkozów. Nad głowami latało pełno kolorowych ważek. Humory dopisywały tak samo jak pogoda. Gdy wszyscy po pokonaniu trasy liczącej 16 km dotarli na plażę w Rodzonym, czekało na nas ognisko. Po takim wysiłku apetyty dopisywały. Trudno było się rozstać. Nakarmieni, odprężeni i pozytywnie zmęczeni, w doskonałych humorach wróciliśmy autobusem do Iławy.

Myślę, że taka tradycja powinna być podtrzymana. O tym przekonamy się za rok, gdyż są  plany kolejnego spływu tym razem rzeką Wel.

Skip to content