Pisarska pasja uczennicy z Żeromka

Ma 17 lat, a na swoim koncie … powieść, opowiadania i pierwsze sukcesy. Wiktoria Zalewska jest uczennicą iławskiego Żeromka i choć matura zbliża się wielkimi krokami, wena nie opuszcza jej na krok.

Zaczęła pisać, gdy miała 12 lat. Były to krótkie opowiadania, w których „znajdowała się masa błędów i brak spójności” – tak krytycznie ocenia swoje początki sama autorka. Pisanie zaczęła traktować poważnie gdy była w trzeciej klasie gimnazjum. Wiktoria najbardziej ceni fantastykę, a jej największym autorytetem jest Cassandra Clare, której teksty cieszą się popularnością, a jednocześnie zawierają cenne nawiązania do historii i literatury starożytnej. Nastolatce z Iławy zależy, by w swojej twórczości z łatwością języka przekazywać wartościowe treści.

Wyróżnienie w konkursie literackim „Gniewińskie Pióro” w kategorii proza oraz wyróżnienie w konkursie na spot reklamowy promujący adopcję zwierząt ze schroniska „ZWIERZ” – to pierwsze wyróżnienia jakie zdobyła młoda pisarka. Napisała już swoją pierwszą powieść, ale aktualnie zajmuje się pisaniem krótkich opowiadań (w ostatnim czasie powstało takich 6), bo jak sama przyznaje, najwięcej jej czasu pochłania nauka. Po maturze planuje studia, które pozwolą jej rozwijać pasje, ale wciąż szuka idealnego kierunku studiów. Gratulujemy pasji i życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content