Wielkanocny Turniej

W środę, 13 kwietnia  2022 roku został rozegrany  Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej o „ Puchar Dyrektora ZSO Iława”. W turnieju wzięło udział  osiem klas licealnych: 3B,3A4,3F4,3G,2A,2B,1C. Rozgrywki zostały podzielone na dwie fazy grupowe oraz fazę finałową.

Mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym”, a do ścisłego finału  turnieju  awansowały dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Turniej był niezwykle emocjonujący,  a każdy mecz kończył się rozstrzygnięciem. Rozegrano  16 spotkań, w których rywalizowało 48 licealistów i 6 licealistek. W całym turnieju strzelono aż 113 goli. Po raz pierwszy też wystąpił zespół złożony z samych dziewcząt. Po fazie grupowej odbył się konkurs  żonglerki i „Turbo ZSO”, gdzie uczestnicy musieli wykazać się precyzją strzału do bramki. Konkurs żonglerki wygrał Maciej Banaszek, który pokonał Jakuba Janiszka oraz Szymona Nastaja. Natomiast w konkursie precyzji strzału do bramki zwyciężył Kacper Kijewski , który pokonał Sebastiana Sagana oraz Jakuba Cieczko.

        Wielkanocny Turniej wygrała klasa 3B, która w finale 6-2 pokonała klasę 2B.  Trzecie  miejsce powędrowało do klasy 3G, która wygrała 3-1 z klasą 3A4. Zwycięska drużyna w swoim składzie miała dwóch uczniów, którzy na co dzień występują w czwartoligowym zespole IKS Jeziorak Iława- Szymona Nastaja i Macieja Banaszka, którzy zrobili widoczną różnicę i pewnie poprowadzili swoją klasę do zwycięstwa.

 

 

Skip to content