Czyściej z Żeromkiem

W sobotę 23.04.2022 r. uczniowie klasy 1B oraz 1F uczestniczyli w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki. Sprzątali obie iławskie plaże: „prawdziwą” i „dziką”. Inicjatywa zorganizowana została przez Klub Nurkowy IOWA we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Iławie.

W akcji, poza kilkunastoosobową grupą naszych uczniów, uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, strażnicy ze Straży Rybackiej, Wesołe Morsy z Jezioraka oraz grupa uczniów z „Mechanika”.

Sprzątaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, pogoda również sprzyjała uczestnikom – było słonecznie i ciepło. Wśród „znalezisk” wyłowionych przez nurków znalazły się liczne butelki, puszki i złom. Do najdziwniejszych należały jednak duża gaśnica, grabie i łopata. Nie zabrakło okularów do nurkowania oraz telefonu.

Skip to content