Dzień otwarty zamiast wagarów

W pierwszy dzień wiosny iławskie liceum zorganizowało dzień otwarty, podczas którego uczniowie szkół podstawowych mogli poznać ofertę edukacyjną szkoły. Każdy z oferowanych profili zorganizował stoisko, do którego młodsi koledzy mogli podejść, zapoznać się ze szczegółami nauki i porozmawiać ze starszymi kolegami na temat szkoły.

Poza prezentacją profili, uczniowie mogli wziąć udział w doświadczeniach chemicznych czy pokazach fizycznych. Ciekawym urozmaiceniem okazały się spotkania humanistyczne, podczas których ósmoklasiści mogli wysłuchać następujących wykładów: „Okolice Żeromka na starych mapach i pocztówkach”, „Co z tą łaciną?” oraz wykładu laureata Olimpiady Historycznej nt. „Rozpad ZSRR i Jesień Ludów”. Fani matematyki odnaleźli coś dla siebie w sali z łamigłówkami matematycznymi, kostką rubika i szachami. Nie zabrakło także akcentu językowego związanego z Dniem Świętego Patryka i gry „terenowej”, podczas której każdy gość Żeromka mógł jeszcze lepiej zapoznać się ze szkołą. Na sali gimnastycznej odbył się turniej trójek koszykarskich. Miła i przyjazna atmosfera towarzyszyła każdemu, kto zdecydował się w ten sposób spędzić pierwszy dzień wiosny.

SM

Skip to content