Zrobił to!

Karol, nasz etatowy już chyba olimpijczyk, został finalistą XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

W ten sposób jako uczeń osiągnął maksimum, czyli zwolnienie z matury z historii z kompletem punktów. Wynik jaki osiągnął, czyli 4+ z pracy pisemnej lokuje go w górnej połowie finalistów i wkrótce dowiemy się czy wystarczy do udziału w ścisłym finale. Ten rozegra się pod koniec maja w Sulejówku. Ale to już będzie walka o nagrody rzeczowe i sławę 😉

Poza tym, niejako z rozpędu, Karol wraz z kolegą z klasy Piotrem Plewką wzięli udział w innej rywalizacji, a mianowicie  „Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności” – interdyscyplinarnej olimpiadzie szkolnej  z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa oraz utrzymania porządku publicznego, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Odbyła się ona tydzień później niż historyczna.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego krajuW Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

I w tym wypadku nasi uczniowie, tegoroczni maturzyści,  zostali laureatami szczebla centralnego. Dało im to wolny wstęp na różne kierunki studiów organizatora – Uniwersytetu Warszawskiego, oraz inne uczelnie wymienione w regulaminie.

Obu uczniom serdecznie gratulujemy!!!

Z tej drugiej olimpiady prezentujemy fotografie, a ponieważ niektórzy goście byli z  służb specjalnych, naszych i zaprzyjaźnionych (uchylmy rąbek tajemnicy – włoskich),  zatem zgodnie z duchem Olimpiady trochę ich zakamuflujemy 😉

Opiekunem Karola w Olimpiadzie Historycznej jest nauczyciel historii Krzysztof Tomaszewski, zaś obu uczniów (klasy IVE) – laureatów OWoBiO, nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa – Rafał Szczecina.

Fotografie –  Marek Podolski

Tekst – K.T.

Skip to content