Wymiana z Herborn

Kto? i co? – 14 uczestniczek i 2 uczestników wraz z dwiema opiekunkami z Polski uczestniczyło w kolejnej wymianie z partnerską szkołą Johanneum Gymnasium w Herborn.

Kiedy? – W dniach 24.04.2023 r. – 30.04.2023 r. odbyła się wymiana.

Gdzie? – uczennice i uczniowie zamieszkali u swoich partnerek i partnerów,

Program wymiany? – zwiedziliśmy miasto Herborn, odbyliśmy wizytę w ratuszu u pani Burmistrz Miasta Herborn, w pobliskim Sinn ścigaliśmy się na gokartach, podziwialiśmy piękne miasto Wetzlar oraz spędziliśmy tam miły wieczór na kręgielni, wspaniałą atrakcją było Muzeum Czekolady zwiedzane podczas wycieczki do Kolonii. Program uzupełniały oczywiście wizyty w szkole, spotkanie z dyrektorem, udział w lekcjach oraz realizacja projektu: „”Austausch nach der Pandemie” – „wymiana po pandemii”.

Dlaczego? – rodzice niektórych uczniów uczestniczyli przed laty w wymianie, teraz chcą poznawać kraj sąsiada także ich dzieci. Ciekawość świata, poznawanie miejsc, a przede wszystkim spotkanie z rówieśnikami, szczególnie po doświadczeniach izolacji w pandemii odgrywa jeszcze większą rolę w decyzji o udziale w wymianie.

Nasza wymiana i partnerstwo szkół są finansowane przez organizację międzynarodową, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Tagi: , ,

Skip to content