Sobotnie świętowanie w naszej szkole

W minioną sobotę odbyło się święto Żeroma. Każdy chętny uczeń mógł świętować w wybrany przez siebie sposób. Na stadionie odbyły się zawody sportowe, w budynku szkoły zorganizowano się turniej szachowy, turniej scrabble oraz milion w rozumie. W lasku sąsiadującym ze szkołą, odbyła się gra terenowa.

W zawodach sportowych 1 miejsce zajęła reprezentacja klasy 2A: Anna Karbowska, Klaudia Pułtorak, Agata Wrzosek i Łukasz Krajewski. 2 miejsce zajął zespół w składzie: Maciej Migdał i Michał Neścioruk z klasy 2D, Bartosz Laskowski z 2A i Błażej Rozentalski z 1E. 3 miejsce zajęła klasa ukraińska w składzie: Hashutina Iryna, Mamtsev Maksym, Artomenko Mykyta, Syrtsova Yevlaliia

Milion w rozumie to humanistyczna zabawa przy użyciu kahoota. Dodatkowo, można było zagrać  w znaną i lubianą grę planszową ĄĘ. Najlepsi uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

W zajęciach scrabble udział wzięli początkujący gracze. Szkolenie przeszli dzięki pomocy innych uczniów.

Typowo geograficzna gra terenowa „Orientuj się” polegała na wędrówce z mapą i szukaniu, zgodnie z listą wskazówek, określonych punktów. Każde miejsce, do którego mieli dotrzeć uczniowie, musiało być przez nich oznaczone na mapie i sfotografowane zgodnie z wytycznymi na liście. Najszybciej i najlepiej z tą konkurencją poradził sobie zespół złożony z uczniów klas 3D, 3A – Lewandowska W., Welerowicz F., Trzebiatowski F., który w najkrótszym czasie poprawnie wykonał wszystkie zadania. Na drugim miejscu znalazła się drużyna 1E,3C – Ruczyński K., Rybiński O., Piotrowska O.. Trzecie miejsce dla 1F – Borucka J., Muszynska M., Karbowski Sz..

Ważnym elementem był oczywiście akcent Ukraiński. Przy bibliotece stanął stół pełen smakołyków, z których słynie kuchnia naszych sąsiadów. Zaprezentowano także prace plastyczne,  przedstawiające artystyczne wizje przyjaźni polsko-ukraińskiej.

Po zakończeniu wszystkich zmagań, świętowanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Więcej zdjęć na szkolnym FB

Skip to content