Marcel zdobył tytuł laureata XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH”

Finał zawodów rozegrał się 23 marca w Krakowie, a wzięli w nim udział najlepsi, wyłonieni z ponad 3 tysięcy uczniów szkół średnich. By znaleźć się w tym gronie, trzeba było przejść przez trzy etapy konkursu i wykazać się w nich interdyscyplinarną wiedzą z zakresu matematyki, geografii fizycznej i geologii.

Warto nadmienić, że Marcel Smolarczyk jest na początku swej kariery edukacyjnej w „Żeromku”, więc w ciągu dwóch kolejnych lat można spodziewać się dalszych sukcesów. Wszyscy Mu tego serdecznie życzymy!!!

Na tym etapie Marcel ma już zagwarantowany indeks na 23 kierunki prestiżowej uczelni AGH.

Dodać trzeba, że diament ten wydobył i szlifował, przygotowując do konkursu, naczelny sztygar geografii – mgr Grzegorz Olszlegier.

Tekst KT, foto GO.

Skip to content