Powiatowy Turniej Motoryzacyjny

W środę 24 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w XXIV Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym. Głównym celem corocznie organizowanego turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.

Szkoły wystawiły drużyny trzyosobowe, które rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy musieli wykonać m.in. test Stewarta, przygotować samochód do jazdy, a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tu sędziowie oceniali też szybkość reakcji, wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

Skład drużyny reprezentującej naszą szkołę wyłoniono poprzez eliminacje wewnątrzszkolne, które odbyły się 27 marca 2024r. Do uczestnictwa w „Turnieju Motoryzacyjnym” zakwalifikowało się trzech uczniów klasy 3A: Mateusz Pokojski, Anna Karbowska oraz Łukasz Krajewski , którzy zmierzyli się z czterema drużynami reprezentującymi szkoły ponadpodstawowe z powiatu iławskiego. Przygotowaniem uczniów do turnieju zajął się pan Artur Abramczyk.

Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się w tym turnieju na trzecim miejscu. Gratulujmy!

Skip to content