Data: 27 marca 2020.

Od poniedziałku harmonogram zdalnych zajęć
będzie zgodny z planem lekcji
obowiązującym do 11 marca 2020r

Rekrutacja LO

Data: 25 marca 2020.

Czytaj dalej →

Zawieszenie zajęć

Data: 11 marca 2020.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej
wynikającą z konieczności
zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
do 10 kwietnia br.
zajęcia w szkole zostają zawieszone.

Zajęcia w MOS w Iławie również zostają zawieszone

Czytaj dalej →

Data: 11 marca 2020.

Plastycznie

Data: 5 marca 2020.

Młodzież naszej szkoły brała udział w XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  “Tęcza”. Temat tegorocznych prac :”Obraz bliski sercu” ciekawie i pomysłowo w różnych technikach plastycznych przedstawiła spora grupa uczestników.

Czytaj dalej →

Olimpiada Przedsiębiorczości

Data: 5 marca 2020.

Uczniowie klasy IA: Daria Dąbkowska, Emilia Lewko, Maksymilian Pielacki oraz Bartłomiej Topolewski, 5 marca przebywali w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie wzięli udział w zawodach okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej →

Środki ostrożności

Data: 3 marca 2020.

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 (Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC)

Docenieni

Data: 24 lutego 2020.

Szkolny zespół CANTICORUM został doceniony przez Urząd Gminy Iława i wójta Krzysztofa Harmacińskiego i nagrodzony podczas Gminnej Gali Sportu i Kultury 2020 za swoją działalność artystyczną na rzecz kultury . Gratulujemy!

Czytaj dalej →

Lekcja polskiego z Kazimierzem Brakonieckim w Żeromku

Data: 21 lutego 2020.

Licealna młodość, a potem jak i po co żyć?” – taki tytuł nosiło spotkanie wybitnego polskiego poety z klasą maturalną w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Młodzież z profilu humanistycznego wysłuchała Kazimierza Brakonieckiego – autora kilkudziesięciu książek, tłumacza, eseisty i krytyka literackiego.

Czytaj dalej →

Konkurs recytatorski „Polska poezja XX i XXI wieku”

Data: 14 lutego 2020.

W piątek 14 lutego reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie wzięła udział w szóstej edycji konkursu recytatorskiego „Polska poezja XX i XXI wieku”. Jego organizatorem była Katedra Literatury Polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O główne nagrody w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana – rywalizowało trzydzieścioro uczniów szkół ponadpodstawowych.

Czytaj dalej →