Wielki powrót Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej

Data: 11 listopada 2017.

Rewelacja!, mistrzostwo świata!, „szczęka mi opadła!”. Takie opinie można było usłyszeć po koncercie reprezentacyjnego zespołu Canticorum z ZSO im. S. Żeromskiego, który odbył się 11 listopada w kinoteatrze „Pasja”. „Dostarczyliście nam wielu wzruszeń” skomentował burmistrz Adam Żyliński dziękując osobiście zespołowi.

Czytaj dalej →

MEPBSR

Data: 6 listopada 2017.

Z największą przyjemnością informujemy, że komitet organizacyjny Model European Parliament Baltic Sea Region Polska rozpoczął pracę i przygotowuje się do organizacji zapowiadanej na kwiecień 2018 r. sesji. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszych działań na

www.facebook.com/mepbsrilawa

Wielki powrót Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej

Data: 25 października 2017.

Wszystko wskazuje na to, że unikatowy koncert polskich piosenek z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu artystów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, ponownie po trzech latach przerwy, powróci do kinoteatru „Pasja”. Będą to już XXIX spotkania z polską piosenką historyczną.  Wielki entuzjasta Prezentacji  burmistrz Adam Żyliński oficjalnie zaprosił zespół do współpracy. Obecnie trwają negocjacje w sprawie szczegółów koncertu.

Czytaj dalej →

Mistrzostwa Województwa

Data: 25 października 2017.

We wtorek, 24 października pojechaliśmy do Nowego Miasta Lubawskiego na Mistrzostwa województwa w „sztafetach” przełajowych. W tego rodzaju zawodach startują oddzielnie drużyny żeńskie i męskie, które zakwalifikowały się w etapach powiatowych. Każda ekipa liczy 10 zawodników.

Czytaj dalej →

Żeromek znów wysoko w międzynarodowym konkursie

Data: 20 października 2017.

20 października drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im S. Żeromskiego w Iławie zajęła 4 miejsce w międzynarodowych zawodach fizycznych Náboj. W kwietniu, podczas edycji matematycznej licealiści zajęli 13 miejsce.

Czytaj dalej →

MEP – Mamy to!

Data: 10 października 2017.

Po dwuletniej przerwie wróciliśmy na europejskie tory! Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wzięliśmy udział w kolejnej sesji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Regionu Morza Bałtyckiego, tym razem w Rydze, i mimo kilkunastogodzinnej podróży daliśmy z siebie wszystko.

Czytaj dalej →

Prawa autorskie bez tajemnic

Data: 29 września 2017.

29 września w naszej szkole odbyło się wykład pana Andrzeja Głowackiego, który jest radcą prawnym. Spotkanie dotyczyło praw autorskich i jak się okazało jest to tematyka dotycząca nas każdego dnia.

Czytaj dalej →

Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego w Suszu

Data: 28 września 2017.

 26 września 2017 w Suszu odbyły się „Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie biegowej. W tym roku do Susza pojechało 7 zawodników z opiekującym się nimi p. Rafałem Szczeciną.

Czytaj dalej →

Uczniowie Żeromka ponownie na sesji MEP BSR

Data: 26 września 2017.

W dniach 3-8 października uczniowie naszego liceum ponownie wezmą udział w sesji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Regionu Morza Bałtyckiego. W kolejnej edycji symulacji obrad parlamentu europejskiego, która będzie się w Rydze, udział wezmą również uczniowie z Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Łotwy oraz goście z Rosji, Islandii, Belgii i Austrii.

Czytaj dalej →

Zmiany

Data: 24 września 2017.

Na stronie znajduje się zaktualizowany plan lekcji.

Sprawdzamy Nowy Plan Lekcji

Pasowanie

Data: 18 września 2017.

Otrzęsiny to tradycja w naszej szkole, są organizowane co roku i każdy z nas musiał je przeżyć. 2B przygotowała 6 konkurencji, które przygotujowały pierwszoklasistów na ciężkie życie licealistów. Polegały one na przygotowaniu maskotki, ubraniu się klasyw ubrania w wylosowanym wcześniej kolorze oraz przedstawieniu plakatu, namalowanie portretu nauczyciela, zjedzeniu cebuli, wykazaniu się umiejętnościami sportowymi, przeszukiwaniu bitej śmietany w celu znalezienia ząbka czosnku oraz sprycie podczas gry w krzesełka. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1A, drugie 1B, trzecie 1C i 1D, czwarte 1F, a piąte 1E.

Fotorelacja na FB

Żeromek na Dniach Popularyzacji Matematyki

Data: 14 września 2017.

14 września na Politechnice Warszawskiej odbył się Dzień Popularyzacji Matematyki, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Czytaj dalej →

Uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

Data: 18 sierpnia 2017.

W poniedziałek 4 września o godzinie 9.00 odbyła się w naszej uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

foto na naszym FB

Zakończenie

Data: 23 czerwca 2017.

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów naszego gimnazjum oraz liceum. Na apelu zostali wyróżnieni uczniowie ze średnią ocen 4,75 i wyższą oraz wzorowym zachowaniem, laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz uczniowie ze 100% frekwencją.

Czytaj dalej →

Egzaminy poprawkowe

Data: 22 czerwca 2017.

Matura poprawkowa ze wszystkich przedmiotów odbędzie się 22 sierpnia 2017 r. o godzinie 9.00 (uczniowie proszeni są o przybycie 20 minut wcześniej).

Egzaminy poprawkowe dla klas licealnych:

30.08.2017 r.  j. polski i j. angielski

31.08.2017 r. matematyka

Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9.00.