Śpiewali i grali dla Niepodległej

Data: 16 listopada 2014.

W tamtym roku obchodziliśmy uroczyście XXV rocznicę Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca, obchodziliśmy radośnie jak na Święto Niepodległości przystało.

Czytaj dalej →

26. Prezentacje

Data: 16 listopada 2014.

07 listopada 2014r. na scenie małej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się prapremiera koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 26. Prezentacje Pieśni i Piosenki Historycznej.

Czytaj dalej →

Zagraniczni goście w Żeromku

Data: 4 listopada 2014.

Uczniowie iławskiego Żeromka, jak co roku, mieli okazję poznania egzotycznych kultur w ramach projektu realizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC . Tym razem była to Malezja oraz Kolumbia, o których opowiadały nam Sia i Carolina. Dziewczyny przyjechały do naszej szkoły dzięki współpracy naszej nauczycielki  języka angielskiego,  Kasjany Orzechowskiej,  z organizacją AIESEC. Była to już dziewiąta wizyta obcokrajowców w naszej szkole.

Czytaj dalej →

Sukces krasomówczy Oli Grysz

Data: 2 listopada 2014.

Ola Grysz jest uczennicą klasy III iławskiego Żeromka. W tym roku wzięła udział w eliminacjach powiatowych konkursu krasomówczego.

Czytaj dalej →

Dziewczyny na medal

Data: 30 października 2014.

Przeżywamy sukcesy polskich siatkarzy w czasie Mistrzostw Świata, warto więc przy okazji pochwalić się naszymi siatkarkami, których osiągnięcia są bardzo imponujące.

Czytaj dalej →

Urodziny

Data: 30 października 2014.

14 października obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły publiczne odczytali fragmenty dzieł wybitnego polskiego pisarza. Spotkanie odbyło się przy pomniku Stefana Żeromskiego. Dodatkową atrakcją obchodów 150 rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego w Iławie była wystawa międzywojennych wydań dzieł pisarza, którą mogliśmy oglądać w szkolnej bibliotece.

Zobacz foto na FB

Konkurs o Hobbicie

Data: 30 października 2014.

24 października w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się finał konkursu wiedzy o „Hobbicie” J.R.R. Tolkiena.

Czytaj dalej →

Nie daj się zabić! Bądź widoczny na drodze

Data: 29 października 2014.

W czwartek 23 października 2014r. miała miejsce akcja „Nie daj się zabić! Bądź widoczny na drodze” zainicjowana przez Samorządy Szkolne ZSO i Gimnazjum nr 2 w Iławie wspieranych przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Powiatową Komendę Policji, Straż Miejską.

Czytaj dalej →

Szkolny Turniej Tenisia Stołowego

Data: 18 października 2014.

We wtorek,  14 października 2014 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. W imprezie wzięło udział  48 osób – uczniów naszej Szkoły.

Czytaj dalej →

Gratulujemy !

Data: 18 października 2014.

Miło nam poinformować że w dniu 28 września 2014 roku , w Warszawie jeden z nauczycieli  naszej Szkoły profesor Grzegorz Olszlegier wziął udział w 36-tym PZU Maratonie Warszawskim.

Czytaj dalej →