I Śnieżny Polonez

Data: 22 stycznia 2016.

W piątek 22 stycznia, dwa dni przed wielkim balem studniówkowym, tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie zatańczyli poloneza i to nie byle gdzie, bo w samym środku Iławy – na Starym Mieście.

Czytaj dalej →

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!

Data: 18 stycznia 2016.

32 uczniów naszego gimnazjum przeszło do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych, które odbędą się w lutym. Najwięcej szans na tytuł laureata, bo aż 22,  będą mieć z języka angielskiego, z wiedzy o społeczeństwie – 7, po trzy – z matematyki, chemii, fizyki, po dwie – z języka niemieckiego i geografii, po jednej – z języka polskiego, biologii i historii.

Czytaj dalej →

Wywiadówka

Data: 16 stycznia 2016.

21 stycznia (czwartek) godz. 17.00

zapraszamy rodziców na Spotkanie z Rodzicami.

Gratulujemy!

Data: 11 stycznia 2016.

Uczniowie klasy IIIA Marcin Miękisz i Jakub Sowa

zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych

XI Olimpiady Przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Świątecznie w „Żeromku”

Data: 22 grudnia 2015.

Chyba nikt, tak jak uczniowie, nie czekał na Święta Bożego Narodzenia. Ten szczególny przedświąteczny czas młodzież z iławskiego ogólniaka, poza nauką, spędziła realizując kilka wartych uwagi akcji.

  Czytaj dalej →

Jarmark świąteczny na UWM Katedra Germanistyki

Data: 16 grudnia 2015.

Katedra Filologii Germańskiej na UWM w Olsztynie już po raz drugi zorganizowała mini Weihnachtsmarkt tzn. Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli aktywnie w tym przedsięwzięciu.

Czytaj dalej →

Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

Data: 14 grudnia 2015.

14 grudnia nasze dziewczyny zajęły I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. Zawodniczki grały w składzie: Laura Nowotnik, Iwona Kulińska, Anna Grajewska, Dominika Grec, Asia Karpińska, Karolina Laskowska, Patrycja Siemianowska, Oliwia Wasilewska, Oliwia Rabczyńska, Karolina Olszewska, Wiktoria Korwek.

Czytaj dalej →

Konkurs „Rzeczpospolita Polska w latach 1918 – 1939”

Data: 10 grudnia 2015.

Dnia 10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. C. K. Norwida odbyła się czwarta edycja konkursu wiedzy o Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej o konkursie…

„Żeromek” zwycięzcą Powiatowego turnieju piłki siatkowej chłopaków

Data: 10 grudnia 2015.

W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku, w Lubawie odbyły się powiatowe eliminacje licealiady Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej chłopaków.

Czytaj dalej →

Zajęcia językowe z UWM dla uczniów z Żeromka

Data: 9 grudnia 2015.

Dnia 8.12.2015 r. 9-cioro uczniów naszej szkoły było na zajęciach na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prowadzonych przez panią dr Jachimowicz.

Czytaj dalej →

Gala Sportu – V miejsce za współzawodnictwo sportowe

Data: 8 grudnia 2015.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego zdobywa V miejsce za współzawodnictwo sportowe 8 grudnia 2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Co roku uroczystość ta organizowana jest przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związku Sportowy i stanowi podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół i placówek oświatowych. 

  Czytaj dalej →

Próbny egzamin

Data: 8 grudnia 2015.

Trwa próbny egzamin gimnazjalny. Wczoraj uczniowie pisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, podczas którego musieli między innymi rozpoznać pismo klinowe czy też wybrać prawidłowy tytuł przedstawionej mapy oraz egzamin z języka polskiego w ramach którego musieli napisać rozprawkę, której temat brzmiał: Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że ludzie nie zawsze postępują zgodnie z tym, co mówią?

Czytaj dalej →

Mikołajkowe pływanie

Data: 5 grudnia 2015.

W sobotę 5.12.2015 roku po raz kolejny odbyły się zawody pływackie z cyklu „Pływaj z orką”. Do edycji „Mikołajkowe pływanie” zgłosiła się sztafeta reprezentująca zarówno gimnazjalistów jak i licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Czytaj dalej →

UWAGA !!!

Data: 5 grudnia 2015.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 7.12, o godz. 9:00 w sali konferencyjnej

Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt

Data: 3 grudnia 2015.

3.12.2015 odbył się Powiatowy turniej w piłce siatkowej dziewcząt.

Czytaj dalej →