Maturzyści z Żeromka chcą wręczyć Ci kwiaty

Data: 1 marca 2017.

8 marca odbędzie się happening sportowy, który wpisał się w przedwiosenny kalendarz iławskiego życia – „Bądź aktywna nie tylko w Dzień Kobiet”. Jak co roku Zespół Szkół im. S. Żeromskiego jest współorganizatorem imprezy.

Czytaj dalej →

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Data: 14 lutego 2017.

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Czytaj dalej →

Walka „O Diamentowy Indeks AGH” w Żeromku

Data: 12 lutego 2017.

W ostatni weekend ferii w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks SGH. Jest to olimpiada trzystopniowa z matematyki, chemii, fizyki i geografii.

Czytaj dalej →

Studniówka 2017

Data: 22 stycznia 2017.

22 stycznia maturzyści naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Impreza rozpoczęła się o 18.00. Po uroczystym polonezie i rozpoczęciu studniówki przez pana dyrektora Romana Groszkowskiego, przyszli maturzyści nie schodzili z parkietu do godziny do końca imprezy.

Czytaj dalej →

Licealiści zapraszają na śnieżnego poloneza

Data: 17 stycznia 2017.

W najbliższy piątek, w samo południe, „Żeromek” zaprasza na śnieżnego poloneza. Tuż przed studniówką uczniowie ogólniaka chcą zrobić próbę generalną, na iławskim Starym Mieście.

Czytaj dalej →

„Żeromek” coraz wyżej w rankingu „Perspektyw”

Data: 16 stycznia 2017.

10 stycznia w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już po raz XIX ogłoszono zestawienie 500 najlepszych szkół w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Iławski Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego znalazł się wśród najlepszych.

Czytaj dalej →

AIESEC 2016

Data: 28 grudnia 2016.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego już 10 raz wziął udział w niezwykłym projekcie. W iławskiej szkole gościli studenci zrzeszeni w Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC. W tym roku projekt nosił nazwę Next Step. Wcześniej szkoła uczestniczyła w innych działaniach stowarzyszenia, takich jak „Enter Your Future” i „Peace”.

Czytaj dalej →

Wicemistrzostwo rejonu z awansem.

Data: 26 grudnia 2016.

Dnia 20 grudnia 2016 roku reprezentacja „Żeromka” w drużynowym tenisie stołowym, w składzie Bartosz Burzyński i Kamil Jarzembowski, wzięła udział w II Mistrzostwach rejonu w drużynowym tenisie stołowym w Ostródzie. Czytaj dalej →

Koncert kolęd i piosenek świątecznych w „Żeromku”

Data: 23 grudnia 2016.

Przedświąteczny tydzień w szkołach to czas kiedy młodzież z niecierpliwością czeka na święta. W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego ten czas urozmaica z pewnością świąteczna wymiana książek, konkurs wiedzy o „Opowieści wigilijnej”, uczestnictwo w jarmarku bożonarodzeniowym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, czy tradycyjne klasowe wigilie.

Czytaj dalej →

Nasza młodzież na scenie kinoteatru „Pasja”

Data: 15 grudnia 2016.

10 grudnia uczniowie naszej szkoły wystąpili na scenie iławskiego kinoteatru „Pasja”. Zespół „Canticorum”, w skład którego wchodzą także nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, uświetnił obchody 35 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Czytaj dalej →

Wykład prof. dr hab. W. Kordana

Data: 8 grudnia 2016.

8 grudnia naszą szkołę odwiedził prof. dr hab. Władysław Kordan z Katedry Biochemii i Biotechnologii Zwierząt UWM w Olsztynie. Gość przybliżył strukturę i organizację uczelni.

Czytaj dalej →

Wykład p. Tomasza Żurawlewa z UWM

Data: 6 grudnia 2016.

Już kolejny raz pan Tomasz Żurawlew przyjechał do naszej szkoły, by poprzez poezję uczyć języka niemieckiego. Tym razem zaproponował wiersz „Ich wünsche dir Zeit” niemieckiej poetki Elli Michler.

Czytaj dalej →

Głosujemy na projekt nr 00078

Data: 4 grudnia 2016.

Oddaj głos na zrealizowany na zajęciach PP projekt “70 lat LO – tradycja, kultura, nowoczesność”. Otwórz zakładkę http://www.nowaera.pl/…/projektzkl…/projekty/pokaz/1872.html i kliknij w projekt nr 78. Głosowanie trwa dwa tygodnie od 1 grudnia. Codziennie można oddać 1 głos. Przewidziane są wartościowe nagrody dla szkoły od wydawnictwa Nowa Era.

Czytaj dalej →

Powiatowy turniej drużynowego tenisa stołowego dziewcząt i chłopaków.

Data: 2 grudnia 2016.

Dnia 17 listopada 2016 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się Powiatowy turniej drużynowego tenisa stołowego dziewcząt i chłopaków. Czytaj dalej →

Akademicki wykład w Żeromku

Data: 1 grudnia 2016.

25 listopada w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się wykład dr hab. Pawła Tańskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład dotyczył tekstów piosenek rockowych.

Czytaj dalej →