Kiermasz

Data: 2 września 2015.

W poniedziałek 7. sierpnia o godzinie 8.10

na dziedzińcu szkoły odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Zapraszamy również absolwentów naszej szkoły.

Zaktualizowano plan lekcji

Data: 1 września 2015.

Sprawdzamy plan lekcji.

Na stronie szkolnej znajduje się nowy plan lekcji. Uwaga może on ulec jeszcze drobnym modyfikacjom.

O nowych wersjach będziemy informować. Sprawdzamy również plan lekcji wiszący w szkolnej gablocie.

Uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016

Data: 26 sierpnia 2015.

odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 9.00

na dziedzińcu szkolnym

(w przypadku deszczu na dużej sali gimnastycznej)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Data: 26 czerwca 2015.

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów naszego gimnazjum oraz liceum. Na apelu zostali wyróżnieni uczniowie ze średnią ocen 4,75 i wyższą oraz wzorowym zachowaniem, laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych, najlepsi sportowcy oraz uczniowie ze 100% frekwencją.
Czytaj dalej →

Uczniowie „Żeromka” cieszą się z wyników egzaminu gimnazjalnego

Data: 25 czerwca 2015.

Koniec roku szkolnego to okres, kiedy uczniowie odliczają dni do wakacji, ale jest to także czas wyników egzaminów. Gimnazjum Publiczne, działające przy Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie może pochwalić się świetnymi wynikami tegorocznych egzaminów gimnazjalnych.

  Czytaj dalej →

X Przegląd Pieśni i Piosenki Marszowej

Data: 20 czerwca 2015.

W dniu 19 czerwca 2015 roku na drugie godzinie lekcyjnej, tradycyjnie na skwerze przed pomnikiem patrona szkoły, odbyła się 10 edycja Przeglądu Pieśni i Piosenki Marszowej.

Czytaj dalej →

Jesteśmy w Złotej Dziesiątce województwa

Data: 17 czerwca 2015.

Dnia 15 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Gimnazjum Rok Szkolny 2014/2015. Wydarzenie to organizowane jest przez Kuratorium Oświaty dla uczniów województwa warmińsko-mazurskiego. Iławę reprezentowało w Olsztynie Gimnazjum Publiczne, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego.

Czytaj dalej →

Jeśli jeszcze raz miałabym wybrać szkołę, wybrałabym właśnie „Żeromka”

Data: 16 czerwca 2015.

Aleksandra Grysz – Bursztynowa Miss Polski 2014, Bursztynowa Miss Polski Fantazja 2014, półfinalistka Miss Polski 2014, finalistka Miss Warmii i Mazur 2014… Poznamy ją dziś z innej strony. Opowie nam, jak minęły jej trzy ostatnie lata w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Iławie, jak wyglądały jej początki w szkole i co jest jej najlepszym wspomnieniem z licealnych lat.

Czytaj dalej →

Judo w naszej szkole

Data: 13 czerwca 2015.

Projekt Judo w naszej szkole zaprezentowany w miniony wtorek na małej sali gimnastycznej jest ofertą skierowaną do uczniów Żeromka. Poszerzamy ten sposób ofertę sportową. Już od nowego roku szkolnego uczniowie liceum będą mogli uczestniczyć w treningach sekcji judo pod patronatem Gwardii Olsztyn.

Czytaj dalej →

Mamy laureatkę XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego

Data: 12 czerwca 2015.

Marta Lewko, uczennica klasy drugiej o profilu humanistycznym, została laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”.

Czytaj dalej →