Powiatowy turniej drużynowego tenisa stołowego dziewcząt i chłopaków.

Data: 2 grudnia 2016.

Dnia 17 listopada 2016 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się Powiatowy turniej drużynowego tenisa stołowego dziewcząt i chłopaków.

Czytaj dalej →

Akademicki wykład w Żeromku

Data: 1 grudnia 2016.

25 listopada w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się wykład dr hab. Pawła Tańskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład dotyczył tekstów piosenek rockowych.

Czytaj dalej →

Żeromek w ławach studenckich

Data: 19 listopada 2016.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy skosztować studenckiego życia. Co miesiąc uczestniczymy w wykładach na wydziale nauk humanistycznych UWM w Olsztynie – tzw. „czwartkach z humanistyką”.

Czytaj dalej →

Wszytko ca nasze Polsce oddamy

Data: 11 listopada 2016.

Iławski Zespół Szkół Ogólnokształcących już XXVIII raz uczcił 11 listopada Prezentacją Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. W tym roku hasłem wydarzenia było „Wszystko co nasze Polsce oddamy”.

Czytaj dalej →

Zostać Aniołem Stróżem…

Data: 10 listopada 2016.

Nie jesteśmy aniołami, ale z radością wzięliśmy udział w akcji “Wylosuj anioła”, żeby choć przez chwilę aniołami się poczuć.

Czytaj dalej →

Młodzież z „Żeromka” mistrzem województwa

Data: 27 października 2016.

Jeszcze nie tak dawno chwaliliśmy się osiągnięciem biegaczy z iławskiego ogólniaka, którzy zdobyli mistrzostwa powiatu iławskiego w sztafetowych biegach przełajowych , a już dziś możemy im gratulować kolejnego sukcesu. Drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego zdobyła tytuł mistrza w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych.

Czytaj dalej →

Mamy podwójne mistrzostwo powiatu!

Data: 16 października 2016.

W dniu 11 października 2016 roku, na stadionie miejskim w Iławie, odbyły się Mistrzostwa powiatu iławskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozgrywane były wg formuły  10 x 800 m dla dziewcząt i 10 x 1000 m dla chłopaków.

Czytaj dalej →

Sportowcy z „Żeromka” z kolejnym wyróżnieniem

Data: 13 października 2016.

6 października 2016 roku odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Podczas Gali Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej uhonorowano szkoły, które osiągnęły najlepsze wyniki w roku szkolnym 2015/2016.

Czytaj dalej →

Dziękujemy

Data: 6 października 2016.

Uczniowie i nauczyciele też świętowali ;)

Data: 30 września 2016.

70-lecie-lo-04

70 lat minęło…

Data: 25 września 2016.

W minioną sobotę Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego świętował 70-lecie istnienia. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele pw. św. Brata Alberta. Następnie, na dziedzińcu szkoły spotkali się Absolwenci i zaproszeni goście.

Czytaj dalej →

Umowa z Wydziałem Bioinżynierii

Data: 13 września 2016.

W czwartek 8 września dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie Roman Groszkowski oraz prof. dr hab. Urszula Czarnik – Dziekan Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, podpisali umowę o współpracy. To już szósta umowa tego typu podpisana przez szkołę w ostatnim czasie.

Czytaj dalej →

Gość z Torunia

Data: 11 września 2016.

Dnia 8 września przebywał w naszej szkole dr Adam Żwirbla z Torunia – absolwent LO z 1966 roku. Pan doktor jest autorem książki “Parametr i moduł w zadaniach”.

Czytaj dalej →

Uwaga Absolwenci „Żeromka”

Data: 6 września 2016.

Dziękujemy wszystkim Absolwentom, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w uroczystościach związanych z 70-leciem Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Informujemy, że 6 września zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.

Osoby, które uiściły opłatę za udział w uroczystościach, proszone są o uzupełnienie karty zgłoszeniowej. Należy przesłać je faxem (/89/ 648 63 13 ) lub na adres e-mail (liceumilawa@poczta.onet.pl).

Kiermasz

Data: 6 września 2016.

Nowych i byłych uczniów naszej szkoły zapraszamy dnia 7. września (środa) od godz. 8.30 na kiermasz używanych podręczników, który odbędzie się na dziedzińcu szkoły.