Zdobyliśmy mistrzostwo województwa!

Data: 24 kwietnia 2017.

Sztafeta z Żeromka zdobyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach województwa warmińsko – mazurskiego w mieszanych biegach przełajowych w Olecku.

Czytaj dalej →

Już wkrótce PAF

Data: 10 kwietnia 2017.

31 maja 2017 w Zespole Szkół  Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odbędzie się XVII Festiwal Piosenki Autorskiej „PAF” poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy. Nalepa to wybitny kompozytor polskiego bluesa, lider i wokalista zespołów „Blackout” oraz „Breakout”.

Czytaj dalej →

Europejska Szkoła Praworządności RP

Data: 9 kwietnia 2017.

W dn. 03.04.2017r. na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 roku.

Czytaj dalej →

Drużyna z Żeromka na międzynarodowym konkursie

Data: 7 kwietnia 2017.

7 kwietnia drużyna uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego zdobyła 13 miejsce w konkursie Náboj. Szczęśliwa trzynastka została osiągnięta wśród drużyn z Polski, zaś miejsce 23 uczniowie Żeromka zdobyli w klasyfikacji międzynarodowej, w której startowały drużyny z krajów europejskich (około 400 startujących reprezentacji szkół). Silna iławska grupa wyprzedziła między innymi licea prowadzone przez politechniki.

Czytaj dalej →

Projekt – Podkręć Swój Umysł

Data: 5 kwietnia 2017.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data: 5 kwietnia 2017.

W środę 5 kwietnia 2017 roku  w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie już kolejny rok z rzędu odbyły się eliminacje w „Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

Czytaj dalej →

Złota czternastka z Żeromka

Data: 1 kwietnia 2017.

To już kolejny rok, kiedy po ogłoszeniu wyników konkursów kuratoryjnych, Żeromek ma się czym pochwalić. Osiemnaście tytułów laureatów i finalistów zdobyli uczniowie gimnazjum, działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie.

Czytaj dalej →

Finałowe zmagania z językiem polskim uczniów Żeromka

Data: 31 marca 2017.

31 marca dwoje uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie wzięło udział w finale ogólnopolskich konkursów: „Z poprawna polszczyzna na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”.

Czytaj dalej →

Finał Licealiady

Data: 30 marca 2017.

Dnia 30 marca 2017 roku w Ostródzie odbył się finał Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. W rozgrywkach miały prawo wziąć udział po dwie drużyny (mistrzowie i wicemistrzowie) z 6 rejonów, na które sportowo jest podzielone nasze województwo.

Czytaj dalej →

Mechanik Cup 2017

Data: 24 marca 2017.

W czwartek 23 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych „Mechanik CUP 2017”.

Czytaj dalej →

VI Powiatowe Targi Edukacyjne

Data: 19 marca 2017.

21 marca Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego zorganizował po raz kolejny Powiatowe Targi Edukacyjne. Choć pogoda nie dopisała, frekwencja była bardzo wysoka.

Czytaj dalej →

Uczniowie z Żeromka najlepsi na WAT

Data: 17 marca 2017.

17 marca na Wojskowej Akademii Technicznej, odbył się finał Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Do rywalizacji stanęło 128 uczestników ze szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego oraz szkół objętych patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Patronatem tej prestiżowej uczelni objęty jest także Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie, z którego uczniowie – Mikołaj Ryll i Tomasz Makowski, zdobyli pierwsze i drugie miejsce na podium.

Czytaj dalej →

Pojedynek na wiersze – Kromka ŻeRomka?

Data: 15 marca 2017.

Slam poetycki

(bodaj pierwszy i być może nieostatni)

Czytaj dalej →

8 marca

Data: 7 marca 2017.

Maturzyści z Żeromka chcą wręczyć Ci kwiaty

Data: 1 marca 2017.

8 marca odbędzie się happening sportowy, który wpisał się w przedwiosenny kalendarz iławskiego życia – „Bądź aktywna nie tylko w Dzień Kobiet”. Jak co roku Zespół Szkół im. S. Żeromskiego jest współorganizatorem imprezy.

Czytaj dalej →