Uczeń liceum w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Data: 26 stycznia 2019.

26 stycznia w Olsztynie odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wśród 26 uczestników z 15 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, pierwsze miejsce zajął Michał Wróblewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Czytaj dalej →

Pierwsze wykłady Młodzieżowej Akademii Matematyki i Informatyki w Żeromku

Data: 18 stycznia 2019.

Tuż przed feriami w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, odbyły się zajęcia, które zorganizowane zostały w ramach Projektu Wydziału Matematyki I Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 17 stycznia grupa uczniów z iławskich szkół wzięła udział w trzech blokach zajęć prowadzonych przez dr Agnieszkę Zimnicką, która wykłada w Zakładzie Równań Różniczkowych Zwyczajnych Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Czytaj dalej →

Gratulujemy Darii!

Data: 16 stycznia 2019.

Uczennica naszej szkoły swoim śpiewem oczarowała jurorów programu „The Voice kids”. Daria Dąbkowska z klasy III GB nie raz prezentowała nam swój talent, np. podczas niedawnych „Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej”.

Czytaj dalej →

wywiadówka

Data: 15 stycznia 2019.

17 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00

w naszej szkole odbędą się spotkania z Rodzicami

 

Czapka i szalik przypominają….

Data: 7 stycznia 2019.

Wszystkiego naj…

Data: 23 grudnia 2018.

Młodzieżowa Akademia Matematyki i Informatyki

Data: 13 grudnia 2018.

13 grudnia uczniowie iławskich szkół brali udział w pierwszym wyjeździe, który odbył się w ramach realizacji projektu „Młodzieżowa Akademia Matematyki i Informatyki”. Ofertę uczestnictwa w projekcie otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie. Politechnika Warszawska, która od kilku lat współpracuje z liceum, poprosiła partnerską szkołę o przeprowadzenie naboru. W czwartkowym wyjeździe udział wzięła młodzież z Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S.Żeromskiego, Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników.

Czytaj dalej →

ZSO na VI miejscu w klasyfikacji WM SZS szkół ponadgimnazjalnych

Data: 12 grudnia 2018.

W środę 12 grudnia 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się X Gala Sportu Szkolnego podczas której podsumowano współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2017/2018.

Czytaj dalej →

„Żeromek” trzeci w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Data: 7 grudnia 2018.

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Czytaj dalej →

Tydzień patrona szkoły w iławskim Żeromku

Data: 30 listopada 2018.

Konkursem o życiu i twórczości patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczął się 23 listopada Tydzień Stefana Żeromskiego. Udział w zmaganiach konkursowych, w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkół średnich- wzięła młodzież ze szkół powiatu iławskiego.

Czytaj dalej →

Koło humanistyczne na wystawie „W służbie niepodległości. Telegramy patriotyczne 1895-1939”

Data: 27 listopada 2018.

22 listopada „Koło humanistyczne” odwiedziło Muzeum Warmii i Mazur, w którym dostępna jest wystawa „W służbie niepodległości. Telegramy patriotyczne 1895-1939”. Przewodnikiem młodzieży była kurator wystawy Danuta Syrwid, która interesująco opowiadała o przedstawionych na wystawie eksponatach.

Czytaj dalej →

Nasza Szkoła regionalną potęgą w Tenisie Stołowym !!!

Data: 27 listopada 2018.

We wtorek 27 listopada w Zespole Szkół im.Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie czyli w popularnej Budowlance odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

Czytaj dalej →

„Żeromek” trzeci w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

Data: 27 listopada 2018.

Dnia 27 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.  Nasza drużyna zajęła 3 miejsce, a cały turniej wygrał zespół gospodarzy.

Czytaj dalej →

Wycieczka klasy I A do Gdańska

Data: 21 listopada 2018.

Dnia 21 listopada 2018 roku klasa I A wraz z wychowawcą, p. Arturem Abramczyk oraz opiekunem, p. Rafałem Szczeciną, udała się na wycieczkę do Gdańska.

Czytaj dalej →

100 lat niepodległej

Data: 13 listopada 2018.

info heading

info content


Czytaj dalej →