IV Powiatowe Targi Edukacyjne

Data: 20 marca 2015.

W miniony piątek Zespół Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie kolejny raz zorganizował imprezę, podczas której gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych na rok szkolny 2015/2016.

Czytaj dalej →

Uczniowie z gimnazjum z szansą na ogromne sukcesy!

Data: 10 marca 2015.

Trwają wojewódzkie etapy przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. W tym roku uczniowie Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego mają  znowu wiele szans, by otrzymać  tytuł laureata, a tym samym zwolnienie z egzaminów gimnazjalnych z różnych przedmiotów. Ci, którzy przeszli szkolny etap konkursów przedmiotowych, mierzą się teraz z zadaniami przygotowanymi przez wojewódzkie komisje konkursowe w Elblągu i Olsztynie.

Czytaj dalej →

Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości

Data: 10 marca 2015.

5. marca jedenastu uczniów z naszej szkoły wyjechało do Gdyni, aby wziąć udział w II etapie Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości pod hasłem: Wygraj swoją przyszłość z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu.

Czytaj dalej →

Policja w internacie

Data: 10 marca 2015.

Dnia 4 marca w internacie ZSO Iława odbyło się spotkanie z oficerem prasowym KPP w Iławie Joanną Kwiatkowską. Było ono zorganizowane przez Darię Dybich i Monikę Wesołowską uczennice klas pierwszych w ramach projektu edukacyjnego na lekcje podstaw przedsiębiorczości.

Czytaj dalej →

Finał konkursu kuratoryjnego z historii

Data: 9 marca 2015.

W czwartek 26 lutego 2015 uczniowie gimnazjum naszej szkoły, podopieczni pani Agaty Dąbrowskiej; Jakub Wilk (IA) i Łukasz Guba (IIA), oraz ja – Julia Dziczek (IIIB…oj, to już!??@ J)  wzięliśmy udział w finale konkursu kuratoryjnego z historii. Opiekunem wycieczki, a przy okazji także moim, był pan Krzysztof Tomaszewski.

Czytaj dalej →

Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet

Data: 9 marca 2015.

Tradycją  staje się haapening aktywności fizycznej “Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet,” który corocznie organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie wspólnie z Fundacją Edukacji i Rozwoju oraz  Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

Czytaj dalej →

Pangea

Data: 4 marca 2015.

Dnia 3.03.2015 r młodzież naszej szkoły wzięła udział w międzynarodowym konkursie matematycznym PANGEA.

Czytaj dalej →

JASNOGÓRSKIE CZUWANIE MATURZYSTÓW

Data: 4 marca 2015.

Na te chwile maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego czekali długo. W piątkowe przedpołudnie, 27 lutego o godz. 9.30 grupa 111 uczniów w towarzystwie swoich opiekunów wyruszyła spod liceum w Iławie w wielogodzinną podróż do Częstochowy.

Czytaj dalej →

Wizyta władz Wydziału Nauk Historycznych UMK

Data: 3 marca 2015.

Trzech wybitnych naukowców odwiedziło w miniony piątek 27.02.2015r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Czytaj dalej →

Puchar dla Żeromka

Data: 2 marca 2015.

We wtorek 24.02.2015r. odbyły się regionalne zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Na turnieju stawiły się cztery zespoły – przedstawicielki szkół z Braniewa, Działdowa, Elbląga i Iławy.

Czytaj dalej →