Żeromek gospodarzem

Data: 29 kwietnia 2016.

Jak nakazuje obyczaj Zespół Szkół Ogólnokształcących bardzo gościnne przyjął setki biegaczy z całego województwa, rywalizowali oni o prymat mistrzowski w sztafetowych mieszanych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj dalej →

Zaproszenie do udziału w XVI Festiwalu Piosenki Autorskiej „PAF”

Data: 27 kwietnia 2016.

Dnia 31 maja 2016 roku o godz. 11:00 w auli ZSO im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbędzie się już XVI Festiwal Piosenki Autorskiej „PAF”
Tym razem będzie on poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi – artyście, który pochodził ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie). Jest to polski kompozytor, wokalista i gitarzysta muzyki rockowej.

Czytaj dalej →

Rękawiczki

Data: 25 kwietnia 2016.

25.04.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zakończeniu konkursów organizowanych przez KFG na skecz lub wiersz przygotowany w języku niemieckim.

Czytaj dalej →

Żeromek dyktował tempo

Data: 23 kwietnia 2016.

W Ostaszewie 22.04.2016r. odbyły sie Mistrzostwa Województwa WM SZS w indywidualnych  biegach przełajowych, które dla naszej szkoły nie były tylko rywalizacja o tytuły mistrzowskie, ale stanowiły przepustkę do reprezentowania szkoły w czwartkowych (28.04) Mistrzostwach Województwa WM w mieszanych sztafetowych biegach przełajowych 5K +  5M .

Czytaj dalej →

Iławski laureat Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Data: 23 kwietnia 2016.

Łukasz Szczawiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie zdobył tytuł laureata finału okręgowego województwa warmińsko-mazurskiego w ogólnopolskiej XXXI Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj dalej →

Wizyta Absolwentki

Data: 21 kwietnia 2016.

21 kwietnia 2016 roku gościliśmy kolejnego Absolwenta Żeromka w ramach 70-lecia naszego liceum. Tym razem z wizytą przyszła do nas Pani Ewa Toczydłowska.

Czytaj dalej →

Matematyczne sukcesy Żeromka

Data: 21 kwietnia 2016.

Tomasz Makowski, uczeń klasy matematyczno-fizycznej, jest dopiero w drugiej klasie, a już może poszczycić się tytułem finalisty Olimpiady Matematycznej. Poza niewątpliwym prestiżem wyróżnienia, Tomasz może się już teraz cieszyć z gwarancji 100 % wyniku na maturze z matematyki.

Czytaj dalej →

DNI HUMANA na UWM w Olsztynie – Dlaczego byliśmy tam tak krótko?

Data: 20 kwietnia 2016.

W dniu 18.04. klasa IE brała udział w zajęciach z geografii krajów niemieckojęzycznych zorganizowanych  z okazji Dni Humana na UWM w Olsztynie.

Czytaj dalej →

W trosce o nasze bezpieczeństwo

Data: 20 kwietnia 2016.

Dnia 20.04.2016, w siedzibie straży pożarnej, miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo’’.

Czytaj dalej →

Dzień Przedsiębiorczości

Data: 20 kwietnia 2016.

Podobnie jak przed rokiem, uczniowie Żeromka wzięli dziś czynny udział w obchodach Dnia Przedsiębiorczości, który organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj dalej →

Klasa akademicka SGH w Żeromku

Data: 14 kwietnia 2016.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie został objęty patronatem kolejnej wyższej uczelni. Dyrektor szkoły Roman Groszkowski 14 kwietnia, w dniu obchodów 110 – lecia Szkoły Głównej Handlowej, podpisał dokument, który zatwierdził współpracę SGH z iławską szkołą. Współpraca jest efektem udziału Żeromka w konkursie zorganizowanym przez uczelnie wyższą. Ze 120 szkół, które złożyły projekty współpracy, do programu „Klasa akademicka SGH” zakwalifikowało się 45 szkół z całej Polski.

Czytaj dalej →

Spotkanie z absolwentem

Data: 8 kwietnia 2016.

Po wczorajszym bardzo ciekawym “spotkaniu z Absolwentem” – Bogusławem Kiejnowskim mieliśmy znów okazję do uczestniczenia w niecodziennym wykładzie z serii “Opowiem o korzeniach mojego zawodowego sukcesu…:)” ,

Czytaj dalej →

Wizyta absolwenta

Data: 7 kwietnia 2016.

7 kwietnia w ramach imprez towarzyszących Jubileuszowi 70-lecia odbyło się spotkanie z panem Bogusławem Kiejnowskim – diagnostą laboratoryjnym, absolwentem naszej szkoły.

Czytaj dalej →

Matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów

Data: 4 kwietnia 2016.

Grafy były tematem wykładu, który odbył się w ramach współpracy „Żeromka” z Politechniką Warszawską. Czym są grafy i jak się nimi posługiwać, by np. zbudować odpowiednia liczbę drzwi między komnatami w zamku? Odpowiedź na to pytanie licealiści uzyskali 4 kwietnia.

  Czytaj dalej →

V Powiatowe Targi Edukacyjne

Data: 22 marca 2016.

W naszej szkole odbyły się V Powiatowe Targi Edukacyjne. Imprezą towarzyszącą był Festiwal Nauki. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Cieszymy się, że impreza znowu cieszyła się takim zainteresowaniem. Pozdrawiamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich opiekunów, którzy nas odwiedzili.

Czytaj dalej →