Wampiriada

Data: 30 listopada 2015.

Wampiriada podziekowania

Geograficznie

Data: 23 listopada 2015.

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap kuratoryjnego konkursu z geografii. W geograficznych zmaganiach wzięło udział aż 27 uczniów gimnazjum.

Czytaj dalej →

Wizyta na wydziale filologii UMK

Data: 23 listopada 2015.

23.11.2015 roku siedmioro uczniów (z klasy językowej) z naszej szkoły odwiedziło Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu na zaproszenie pani dr hab. Małgorzata Klentak-Zabłocka, kierownika katedry filologii germańskiej.

Czytaj dalej →

Piątek pod znakiem wykładów w „Żeromku”

Data: 20 listopada 2015.

Uczniowie klas humanistycznych po raz kolejny skorzystali z patronatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem wykład dotyczył Zbrodni Katyńskiej.

Czytaj dalej →

Sukces krasomówczyni z Żeromka!!!

Data: 20 listopada 2015.

Wiesia Żurańska, uczennica III klasy Liceum im. Stefana Żeromskiego w Iławie, reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w XL  Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Golubiu-Dobrzyniu.

Czytaj dalej →

Spotkanie z Biblią Gutenberga

Data: 20 listopada 2015.

W imieniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej Pan Dariusz Paczkowski – absolwent naszej szkoły i przewodniczący Rady Rodziców – przybliżył niezwykle ciekawą historię Biblii z Pelplina, jednej z najcenniejszych ksiąg świata. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły.

Czytaj dalej →

„Na szkle malowane” Narodowe Święto Niepodległości

Data: 15 listopada 2015.

11 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbyły się Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. Uroczystość zorganizowano po raz 27. Inspiracją tegorocznego koncertu był utwór Ernesta Brylla „Na szkle malowane”.

Czytaj dalej →

Wampiriada

Data: 14 listopada 2015.

Wampiriada

Konkurs na logo

Data: 13 listopada 2015.

konkurs

I Turniej Halowej Piłki Nożnej Gimnazjum z okazji Święta Niepodległości

Data: 9 listopada 2015.

Z inicjatywy uczniów klasy 3ga w poniedziałek, 9 listopada  2015 roku został rozegrany I  Turniej Halowej Piłki Nożnej gimnazjalistów z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj dalej →

“Na szkle malowane”

Data: 4 listopada 2015.

zaproszenie001

Czytaj dalej →

Mistrzyni pięknej mowy z „Żeromka”

Data: 3 listopada 2015.

Wiesia Żurańska uczennica klasy III G iławskiego „Żeromka” została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu krasomówczego, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Krasomówczynię spotkał ogromny zaszczyt reprezentowania naszego województwa warmińsko – mazurskiego w etapie ogólnopolskim w Golubiu – Dobrzyniu.

Czytaj dalej →

Żeromek obronił tytuły mistrzowskie

Data: 3 listopada 2015.

W Nowym Mieście Lubawskim w miniony piątek 23 października, na bardzo trudnej trasie i przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych, Żeromek stanął do obrony tytułów Mistrzów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x 800m dziewcząt i 10x 1000m chłopców.
Czytaj dalej →

Informacja

Data: 3 listopada 2015.

Ogłoszenie o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Przyjaciół LO im. Stefana Żeromskiego W Iławie

Czytaj dalej →

Wojskowa Akademia Techniczna w „Żeromku”

Data: 20 października 2015.

20 października uczniowie Zespołu Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Do szkoły przyjechali wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej, która od zeszłego roku patronuje iławskiej szkole.

  Czytaj dalej →