Klasa Akademicka w Żeromku

Data: 25 marca 2018.

Na początku marca w ramach programu Klasa Akademicka uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie wraz z panem dyrektorem Stanisławem Kożuchowskim, wybrali się do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj dalej →

Wykłady z historii sztuki w Żeromku

Data: 27 lutego 2018.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie objęty jest patronatem kilku uczelni wyższych. W ramach tej współpracy uczniowie uczęszczają na wykłady, które odbywają się w Toruniu, Warszawie i Olsztynie, ale także do szkoły przyjeżdżają pracownicy uniwersytetów. 27 lutego w liceum odbyły się zajęcia z historii sztuki, które poprowadzili pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Koprenika.

Czytaj dalej →

Żeromek na Dniach Popularyzacji Matematyki

Data: 14 września 2017.

14 września na Politechnice Warszawskiej odbył się Dzień Popularyzacji Matematyki, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Czytaj dalej →

Uczniowie z Żeromka najlepsi na WAT

Data: 17 marca 2017.

17 marca na Wojskowej Akademii Technicznej, odbył się finał Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Do rywalizacji stanęło 128 uczestników ze szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego oraz szkół objętych patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Patronatem tej prestiżowej uczelni objęty jest także Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie, z którego uczniowie – Mikołaj Ryll i Tomasz Makowski, zdobyli pierwsze i drugie miejsce na podium.

Czytaj dalej →

Wykład prof. dr hab. W. Kordana

Data: 8 grudnia 2016.

8 grudnia naszą szkołę odwiedził prof. dr hab. Władysław Kordan z Katedry Biochemii i Biotechnologii Zwierząt UWM w Olsztynie. Gość przybliżył strukturę i organizację uczelni.

Czytaj dalej →

Wykład p. Tomasza Żurawlewa z UWM

Data: 6 grudnia 2016.

Już kolejny raz pan Tomasz Żurawlew przyjechał do naszej szkoły, by poprzez poezję uczyć języka niemieckiego. Tym razem zaproponował wiersz „Ich wünsche dir Zeit” niemieckiej poetki Elli Michler.

Czytaj dalej →

Akademicki wykład w Żeromku

Data: 1 grudnia 2016.

25 listopada w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się wykład dr hab. Pawła Tańskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład dotyczył tekstów piosenek rockowych.

Czytaj dalej →

Żeromek w ławach studenckich

Data: 19 listopada 2016.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy skosztować studenckiego życia. Co miesiąc uczestniczymy w wykładach na wydziale nauk humanistycznych UWM w Olsztynie – tzw. „czwartkach z humanistyką”.

Czytaj dalej →

Żeromek na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezyjnej WAT

Data: 18 maja 2016.

18 maja 2016r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z Żeromka uczestniczyła w wyjeździe na wykłady zorganizowane dla nas w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w której naszym przewodnikiem był płk Wiesław Szczygielski.

Czytaj dalej →

Licealiści z Iławy na UMK czują się jak u siebie

Data: 26 kwietnia 2016.

W miniony poniedziałek uczniowie klas humanistycznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego odwiedzili Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był to kolejny wyjazd w ramach współpracy uniwersytetu z Żeromkiem.

Czytaj dalej →

Rękawiczki

Data: 25 kwietnia 2016.

25.04.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zakończeniu konkursów organizowanych przez KFG na skecz lub wiersz przygotowany w języku niemieckim.

Czytaj dalej →

DNI HUMANA na UWM w Olsztynie – Dlaczego byliśmy tam tak krótko?

Data: 20 kwietnia 2016.

W dniu 18.04. klasa IE brała udział w zajęciach z geografii krajów niemieckojęzycznych zorganizowanych  z okazji Dni Humana na UWM w Olsztynie.

Czytaj dalej →

Matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów

Data: 4 kwietnia 2016.

Grafy były tematem wykładu, który odbył się w ramach współpracy „Żeromka” z Politechniką Warszawską. Czym są grafy i jak się nimi posługiwać, by np. zbudować odpowiednia liczbę drzwi między komnatami w zamku? Odpowiedź na to pytanie licealiści uzyskali 4 kwietnia.

  Czytaj dalej →

Wykłady na WG UMK

Data: 15 marca 2016.

Według najnowszych danych 70% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Jak zmienić ten stan i zachęcić młodzież do sięgania po literaturę wyższych lotów.

Czytaj dalej →

Zajęcia na KFG UWM

Data: 7 marca 2016.

W piątek 4 marca i poniedziałek 7 marca dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego gościły na zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego na UWM w Olsztynie.

Czytaj dalej →