Uczniowie „Żeromka” cieszą się z wyników egzaminu gimnazjalnego

Koniec roku szkolnego to okres, kiedy uczniowie odliczają dni do wakacji, ale jest to także czas wyników egzaminów. Gimnazjum Publiczne, działające przy Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie może pochwalić się świetnymi wynikami tegorocznych egzaminów gimnazjalnych.

 

Iławskie gimnazjum znajduje się w 5 % najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce i w czołówce województwa warmińsko-mazurskiego. Uczniowie uzyskali następujące wyniki: język polski 82,00 %, historia 79,00 %, matematyka 73,00 %, przyroda 70,00 %, język angielski poziom podstawowy 91,2 %, język angielski poziom rozszerzony 82,8 %, język niemiecki poziom podstawowy 90,9 %, język niemiecki poziom rozszerzony 99,3 %.

Analizując wyniki w skali staninowej, szkoła znajduje się w najwyższej, dziewiątej staninie.

 Z wyniku najbardziej cieszą się uczniowie, bo gwarantuje im to świetny start w kolejnym etapie edukacyjnym. „Jestem bardzo zadowolona z wyniku egzaminu. Jest to bardzo dobre zakończenie trzech ostatnich lat. Będę kontynuowała naukę w tej szkole” – mówi jedna z gimnazjalistek.