II Powiatowy Turniej – zdolni i kreatywni

25 lutego 2016 r. uczniowie klasy II GA w składzie: Maria Rozicka, Ala Podgórska, Jakub Wilk oraz Dominik Brach reprezentowali społeczność „Żeromka” w II Powiatowym Turnieju „Zdolni i kreatywni”, który odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Iławie.

Organizatorzy imprezy, czyli Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Iławie zadbali o dużą różnorodność konkurencji. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, poczuciem rytmu, zdolnościami plastycznymi oraz umiejętnością współpracy w grupie. Nasza drużyna, przebrana za lekarzy, świetnie poradziła sobie z każdym zadaniem, wywalczając trzecie miejsce. Mimo ogromnego aplauzu publiczności, wcale nie było łatwo. Niektóre punkty zdobywano za zadania wykonane w domach: upieczenie ciasta, przygotowanie transparentu reklamującego szkołę z hasłem: „W naszej szkole sukcesy same. Nie wierzysz? Przyjdź, dasz wiarę!”. Inne rozgrywki pozostały tajemnicą dla uczestników, co było dodatkowym utrudnieniem. Dużej kreatywności i elastyczności wymagały konkurencje polegające na ułożeniu tańca, przygotowaniu fryzury, narysowaniu karykatury. Należy również podkreślić duży wkład rodzica – pana Dariusza Paczkowskiego, który dzielnie reprezentował drużynę w redagowaniu opowiadania. Wszyscy wrócili do domów szczęśliwi i zadowoleni. Dzięki udziałowi w imprezie mogliśmy zapoznać się z ofertą iławskich szkół ponadgimnazjalnych, nawiązać i zacieśnić relacje z rówieśnikami z innych gimnazjów, a przede wszystkim doskonale bawić się, kibicując naszym rówieśnikom.
Tekst: Julia Miłosz i Joanna Sowa, kl. II GA

002

001
Zdjęcia: uczniowie kl. II GA: Klaudia Marcinowska, Maria Urbańska, Kornelia Kłodnicka

więcej foto na FB