
W czwartek 28.05.2026 r. na Wydziela Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego odbyła się XXIII edycja konkursu „Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne”.

Nasi uczniowi startowali w dwóch kategoriach 1-2 klasa liceum, którą reprezentowali uczniowie klasy 2A: Wiktor Brygoła, Dawid Saporek i Mateusz Stefański oraz 3-4 klasa reprezentowana przez Ryszarda Naporę z 3A oraz Marcela Smolarczyka i Huberta Szulczewskiego z 4A.
Finalistami konkursu został Marcel Smolarczyk i Ryszard Napora. W klasyfikacji najlepszych szkół ponadpodstawowych w kategorii 3-4 zajeliśmy trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności Marcelowi i Rysiowi, którzy w zeszłorocznej edycji konkursu już wywalczyli indeksy na UWM.

Jarosław Dąbrowski









