Maturzyści na Jasnej Górze

Piękną tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego jest coroczny wyjazd maturzystów na Jasną Górę. Nie inaczej było i w tym roku.

czestochowa

 W piątek 28 lutego po godz. 10.00 uczniowie klas trzecich iławskiego „Żeromka” wraz ze swoimi katechetami i nauczycielami wyruszyli autokarami do Częstochowy na czuwanie maturzystów diecezji elbląskiej. Spotkanie na miejscu rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie wszyscy w Bazylice przeżywali czas ewangelizacji, modląc się i śpiewając z grupą ewangelizacyjną z Góry Kalwarii, w skupieniu wysłuchali świadectwa nawrócenia i uczestniczyli w nabożeństwie przygotowanym przez kleryków z elbląskiego seminarium. Wielu młodych ludzi otwarcie wyrażało swoją radość z powodu przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania akurat w tym miejscu i w tym czasie. Wielu też zdecydowało się przemierzyć drogę wokół świętego ołtarza na kolanach, niektórzy kilkakrotnie, zanosząc Matce Bożej swoje osobiste intencje. Czuwanie kończyła uroczysta Msza Święta o godz. 2.00 celebrowana przez wszystkich przybyłych kapłanów pod przewodnictwem JE Bpa Jana Styrny, który na pożegnanie podziękował wszystkim za liczne Komunie Święte i życzył powodzenia na maturze. W sobotę przed południem wszyscy zmęczeni ale radośni wrócili do Iławy.

Skip to content