III Powiatowe Targi Edukacyjne – Wasz przewodnik

We wtorek, 25 marca, w naszej szkole odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizowane od kilku lat wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu placówek oświatowych powiatu iławskiego. Nauczyciele, uczniowie oraz przybyli goście dołożyli wszelkich starań, by „oprowadzić” gimnazjalistów po ofertach edukacyjnych szkół.

Już od samego rana w szkole panowała ogromna wrzawa. Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Iławy i okolic przygotowali stoiska, foldery i programy promowania placówek. O godz. 9. na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste otwarcie III Targów Edukacyjnych przez  Starostę Powiatu Iławskiego, p. Macieja Rygielskiego oraz dyrektora szkoły, p. Romana Groszkowskiego. Następnie uczniowie gimnazjów zapoznali się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych oraz wysłuchali wykładu doradców zawodowych, promujących tzw. „zawody przyszłości”, co ma pomóc młodym ludziom w sprecyzowaniu własnych dążeń, czy znalezieniu pracy.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów i gości były pokazy ćwiczeń fizycznych na siłowni, prezentacja ratownictwa medycznego, warsztaty OHP, doświadczenia chemiczne i fizyczne, wykład psychologiczny, czy zajęcia z pośrednictwa pracy.

 
Jarmark Wiosenny

Barwnie i wielokulturowo było natomiast na małej sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły mogli wczuć się w klimat europejskich krajów. Przy charakterystycznie udekorowanych stoiskach można było kupić wiele przysmaków. Delektowanie się nimi urozmaiciła ekonomiczna zabawa, polegająca na zdobywaniu środków płatniczych w prowadzonym przez uczniów kantorze wymiany walut.

 Wtorkowe wydarzenia wsparli także utalentowani artystycznie uczniowie naszej szkoły, którzy grając i śpiewając umilili czas nam oraz gościom.

 Głównymi organizatorami edukacyjnej podróży po powiecie była klasa II D z wychowawczynią p. Anną Radgowską oraz v-ce dyrektor szkoły, pan Stanisław Kożuchowski. Natomiast w przygotowanie kolorowego Jarmarku Wiosennego zaangażowali się nasi gimnazjaliści pod czujnym okiem p. Agaty Dąbrowskiej.

Agata Ojdowska IIC

Zobacz foto na FB

Skip to content