IX przegląd pieśni i piosenki marszowej

W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku, na szóstej godzinie lekcyjnej odbyła się IX edycja „Przeglądu pieśni i piosenki marszowej”.
O godzinie 12.45 wszystkie klasy pierwsze naszego liceum zameldowały się przy pomniku naszego patrona, aby rozpocząć rywalizację polegającą na zaprezentowaniu układu musztry i zaśpiewaniu w marszu wybranej piosenki marszowej. Umiejętności klas zostały ocenione przez komisję sędziowską, złożoną z nauczycieli i reprezentantów ubiegłorocznych zwycięzców – klasy 2 D.
Współzawodnictwo klas w tym roku charakteryzowało się wysokim poziomem – wszystkie klasy zaprezentowały jednolite stroje, miały opanowany tekst wybranej piosenki i obowiązkowe elementy musztry, a oprócz tego większość dołączyła jakieś dodatkowe urozmaicenia przejść czy sposobu maszerowania.
Zasłużone zwycięstwo (i wszystkie nagrody z tym związane) przypadło klasie 1A. Medalowe miejsca zajęli jeszcze uczniowie klas 1 C oraz 1 G. Klasa  1E została wyróżniona przez dyrektora Miśkiewicza za najlepszy śpiew. Gratulacje!
Jednocześnie chcę podkreślić, że wszystkie klasy zasłużyły na brawa i widać było, że włożyły w przegląd wiele pracy i zaangażowania.

Organizator: Rafał Szczecina.

[tribulant_slideshow gallery_id=”7″]

Skip to content