Szkolny Turniej Tenisia Stołowego

We wtorek,  14 października 2014 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. W imprezie wzięło udział  48 osób – uczniów naszej Szkoły.

W wyniku losowania uczniowie zostali podzieleni na pary. W pierwszym etapie rywalizowali oni w systemie pucharowym, przegrany odpadał – wygrany przechodził do kolejnego etapu, aż do wyłonienia trzech finalistów, którzy o konkretne miejsce na podium musieli powalczyć  systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 48 spotkań, w których rywalizowało 22 uczniów liceum ,22 uczniów gimnazjum oraz 4 uczennice naszego gimnazjum. Tytuł najlepszego licealisty przypadł Kamilowi Jarzembowskiemu z klasy 1B  pokonał on w finale Pawła Burnego z klasy 1A oraz Bartłomieja Słomskiego z klasy 2C. 

Najlepszym  natomiast zawodnikiem gimnazjum, po bardzo wyrównanym meczu zakończonym wynikiem 3:2  i to na przewagi w ostatnim secie, został Bartosz Burzyński z klasy 3Ga , pokonując Kacpra Góralskiego z klasy 1Gb. Trzecie miejsce przypadło  Jakubowi Jarzembowskiemu z klasy 2Ga.

W turnieju dziewcząt w którym wzięły udział cztery uczennice gimnazjum , wygrała Magdalena Makuch, pokonując Wiktorię Andrzejewską oraz Renatę Rólkiewicz i Klaudię Matyskiewicz. Wszystkie dziewczęta uczęszczają do klasy 3Ga. Niestety w tym roku zabrakło wśród uczestników turnieju uczennic naszego liceum. Mamy nadzieję że w przyszłym roku tutaj będzie lepiej.

Fundatorem nagród  w turnieju była Rada Rodziców przy ZSO a głównymi organizatorami turnieju byli  Piotr Bożym i Artur Abramczyk – nauczyciele wychowania fizycznego w naszej Szkole. Turniej odbył się dzięki życzliwości Iławskiego Centrum Sportu i Turystyki który udostępnił nam profesjonalne stoły do gry wraz z dodatkowym sprzętem.

Wyniki gimnazjum dziewczęta

Wyniki gimnazjum chłopcy

Wyniki liceum chłopcy

Skip to content